Урок 33
Хід урОКу
Тема. Складання груп слів із пропонованим лексичним значенням (слова, що позначають осіб, які працюють у школі; предмети, що знаходяться у класі; почуття учня, який добре виконав роботу і т. ін.). Навчальний діалог Мета:закріплювати знання учнів про іменник як частину мови; учити ставити питання, розподіляти слова на групи за значенням, розрізняти іменники, які відповідають на питання хто? і що?; розвивати мовлення; виховувати уважність, культуру спілкування.
I. Організаційний момент
Дзвоник всім нам дав наказ: — До роботи, другий клас! II. актуалізація опорних знань — Послухайте вірш і згадайте, що таке іменник. який співець, поет, письменник Уперше слово вигадав — іменник? Іменник. Він узяв собі на плечі Велике діло — називати речі, — Ім’я, найменування, і наймення: робота. Біль. І радість. І натхнення.
— яку роботу виконує іменник? — На які питання він відповідає?
III. сприймання й усвідомлення нових знань 1 Каліграфічна хвилинка пр пт фе портфель — Запишіть звукову схему цього слова. — Доберіть слова, близькі за значенням, до слова портфель. (сумка,ранець) 2 Робота над загадкою
• Великий будинок у місті стоїть, Та завжди, як вулик бджолиний, шумить. як чаша, він повен знаннями, ласкавийбудинок цей з нами. (Школа) — На яке питання відповідає слово школа? Вправа «Мікрофон» — Навіщо діти ходять до школи? — Відгадайте ще одну загадку!
• На базарі їх не купиш, На дорозі не знайдеш, І не зважиш на терезах, І ціни не підбереш. (Знання) — Хто ж допомагає вам здобувати такий дорогоцінний скарб — знання? — Послухайте ще одну загадку. • Він нам, як мама, дорогий. Він хоче нас навчити любитикрай чудовий свій. Це мудрий наш… (учитель).
3 Колективне складання і записування ланцюжка слів, які означають назви людей, що допомагають учням здобувати знання Директор, учитель, прибиральниця, лікар, бібліотекар, ку- хар… — На які питання відповідають ці слова? Фізкультхвилинка
Пострибаєм, як зайчата, Політаєм, як пташата, Потанцюємо ще трішки: Щоб спочили ручки, ніжки.
Всі веселі? От чудово! А тепер до праці знову! 4 Гра «Подивися навкруги» — Подивіться навкруги, назвіть якомога більше предметів, що знаходяться у класі. — Молодці! Ви чудово впоралися з завданням. я задоволена ва- шою роботою.
Вправа «Мікрофон» — які почуття ви відчуваєте, добре виконавши роботу? 5 Навчальний діалог — Складіть діалог на тему: «У бібліотеці». Використовуйте ввічливі слова, слова-звертання. Дотримуйтеся правил спілку- вання. — як записатися у бібліотеку? — Мені потрібна книга... — У вас є казки...? — Мені, будь ласка, книги із загадками, бажано з ілюстраціями. — Коли потрібно повернути книгу? IV. підсумок уроку — чого навчалися на сьогоднішньому уроці? — Що найбільше запам’яталося? — які завдання викликали труднощі?
|