IV. Застосування отриманих знань. 1 Складання деформованих речень
1 Складання деформованих речень Під стріхою, гніздо, збудували, ластівки. Виглядають, пташенята, з нього. Гарні, які, вони. — Про кого говориться у кожному реченні? — які розділові знаки ставляться в кінці кожного з них? — які ще розділові знаки ставляться в кінці речень? — Придумайте назву до своєї розповіді. Фізкультхвилинка
2 Самостійна робота — Подивіться у вікно. Складіть і запишіть три речення про по- бачене. Ви повинні вибрати один з предметів, які ви бачите за вікном, і скласти про нього три речення, пов’язані між собою за змістом. речення можуть бути розповідними, питальними, спонукальними. Намагайтеся використовувати порівняння. Учитель може дібрати вірші, загадки про дерева, які видно з вікна класу, звернути увагу на дорогу, що біжить до горизонту, зів’ялу квітку на клумбі, малопомітні для дітей речі і відповідно підготувати бесіду та додатковий матеріал для учнів, що потребують допомоги.
3 Перевірка роботи Ураховується зміст і граматична правильність побудови ре- чень. Двоє–троє учнів читають свої речення, решта — аналізують, що їм сподобалось, чи використали однокласники порівняння, що треба змінити чи вдосконалити.
4 Робота в парах. Гра «Коректор» Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради одне одному. Учитель пропонує прочитати свої речення учням, які склали питальні (окличні) речення. V. підсумок уроку — чого ви навчалися на уроці? — Погляньте ще раз у вікно і складіть окличні (питальні) ре- чення. — чиє речення вам сподобалося найбільше? чому? VI. домашнє завдання — Запишіть удома речення, яке вам найбільше сподобалося. Складіть ще два–три речення, пов’язані за змістом із записаним.
|