Урок 31
Тема. Слова, які відповідають на питання хто? що? (іменники). Постановка до слова одного з цих питань (використовуються слова з предметним і аб- страктним значенням: книжка, зима, радість) Мета:учити учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?; поглиблювати знан- ня учнів про слова — назви предметів; розвивати вміння ставити запитання до слів; виховувати працелюбність.
Хід урОКу I. Організаційний момент Ось і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей скликає, Щоб успішно нового навчить. II. актуалізація опорних знань 1 Робота над віршем — Послухайте вірш. Книжка, дошка, кабінет, Печиво, повидло, мед, чоботи, штани, кашкет, Мотоцикл, велосипед — Знайте, діти, наперед: Кожен з них — це є предмет, Тож хто це і що це — вже не секрет. Ім’я своє і назву має кожен предмет. — На які питання відповідають слова — назви предметів? — Пограємо в гру «Слово називай — питання швидко став». я показуватиму малюнок, а ви називайте його і ставте пи- тання. Учитель показує картинки: моряк, береза, корабель, білка, автомо- біль, учитель, ведмідь, зайчик, пірамідка. Висновок. Назви людей і тварин відповідають на питання хто?. Назви всіх інших предметів відповідають на питання що?.
2 Хвилинка каліграфії
лл ли ло лу ля ця лисиця В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має, Їй на місці не сидиться, А зовуть її... (лисиця). — На яке питання відповідає слово лисиця? — Поділіть це слово на склади, назвіть у ньому звуки.
3 Словникова робота Предмет — Зробіть звукову схему слова, поділіть його на склади, на- звіть приголосні звуки в цьому слові. Змініть слово предмет за питаннями. Запишіть. Знайти (що?) Немає (чого?) Зацікавитися (чим?)
|