Урок 98
Тема. Позначення на письмі м’якості приголосних звуків Мета:учити учнів позначати м’якість приголосних знаком м’якшення (ь) та буква- ми і, є, я, ю; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слова; виховувати уважність.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Ось і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей скликає, Щоб успішно нового навчить.
II. актуалізація опорних знань 1 Хвилинка каліграфії. Ґґ ґе аґ ґо еґ ґи Ґа ґа Ґр ґл Ґанок ґроно ґрунт ґудзик Ґав ловити — бути неуважним. — Прочитайте слова і речення, правильно вимовляючи звук [ґ]. — На яке питання відповідають всі слова? — Назвіть слова, що закінчуються глухими приголосними. — У яких словах немає м’яких приголосних? — Складіть речення зі словосполученням ловити ґав. 2 Вправи на повторення 1) Словниковий диктант. Ґава, аґрус, ґудзик, годинник, ґедзь, дзиґа, ягода, герой, ґрунт, погода, горох. — Зробіть звукові моделі слів ґедзь і ягода. — Поясніть, чому в слові ґедзь букв більше, ніж звуків, а в слові ягода — звуків більше, ніж букв. 2) Прочитати слова. Записати їх, вставляючи букви ґ або г. Об_ортка, а_рус, по_ода, дзи_а, _удзик, _уси, _ава, _рім, _рунт, по_ляд. — Прочитайте спочатку слова, у яких вставили букву г, а по- тім — слова з буквою ґ. — У яких словах є м’які приголосні?
III. повідомлення теми і мети уроку — Сьогодні ми будемо закріплювати знання про тверді і м’які приголосні звуки.
IV. узагальнення й систематизація отриманих знань Завдання 1 Прочитати скоромовки. Виписати слова, у яких є м’які приго- лосні.
|