Студопедия — ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ. Ануїтет –це серія рівновеликих платежів (внесків) протягом визначеної кількості періодів.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ. Ануїтет –це серія рівновеликих платежів (внесків) протягом визначеної кількості періодів.






 

Ануїтет – це серія рівновеликих платежів (внесків) протягом визначеної кількості періодів.

Власний капітал – це частина активів підприємства, що залишається після вирахування його зобов’язань.

Грошовий потік – це сукупність розподілених у часі фактів надходження або вибуття грошових коштів та їх еквівалентів, що генеруються суб’єктом господарювання в результаті здійснення його операційної, інвестиційної та фінансової діяльності.

Дисконтування – це фінансово-математична модель визначення поточної (теперішньої) вартості грошових потоків, надходження яких, як очікується, матиме місце у майбутньому протягом певного планового періоду.

Довгострокові зобов’язання – це зобов’язання, що будуть погашені протягом строку, який перевищує 12 календарних місяців, або протягом строку, що перевищує операційний цикл, якщо він більший за 12 календарних місяців.

Доходи майбутніх періодів – це доходи, отримані протягом поточного або попередніх звітних періодів, які належать до наступних звітних періодів.

Ефективність інвестиційного проекту – це категорія, яка відображає відповідність проекту цілям та інтересам його учасників.

Інвестиційна діяльність – це сукупність однорідних господарських операцій суб’єкта господарювання щодо придбання та продажу довгострокових (необоротних) активів, а також короткострокових (поточних) фінансових інвестицій, які не є еквівалентом грошових коштів.

Леверидж – це фінансовий механізм управління формуванням прибутку підприємства, який базується на співвідношенні окремих видів капіталу або витрат.

Операційна (основна) діяльність – це сукупність господарських операцій, що реалізуються в межах основної діяльності (визначеної в установчих документах) суб’єкта господарювання, а також будь-які інші види діяльності, які не можуть бути віднесені до інвестиційної або фінансової діяльності.

Позиковий капітал, позикові фінансові кошти – це залучені для фінансового розвитку підприємства на поворотній основі грошові кошти й інше майно.

Поточні (короткострокові) зобов’язання – це зобов’язання, що будуть погашені протягом операційного циклу або повинні бути погашені протягом 12 місяців з дати складання балансу.

Резервний капітал – це одна з форм створення фонду, цільовим призначенням якого є покриття потенційних збитків від фінансово-господарської діяльності підприємства, викликаних дією об’єктивних факторів, величину та час настання яких важко визначити на поточний момент.

Фінанси підприємств – це система економічних відносин окремих суб’єктів господарювання – юридичних осіб, пов’язаних з формуванням, розподілом та використанням грошових коштів у процесі здійснення ними господарської діяльності.

Фінансова діяльність – це сукупність операцій, які ведуть до зміни величини і складу власного та позичкового капіталу, цілеспрямована система заходів щодо фінансового забезпечення виробничої або іншої діяльності підприємства за рахунок власних та позичкових коштів, формування необхідного обсягу капіталу підприємства для виконання ним передбаченої статутної діяльності.

Фінансова політика – це система заходів (адміністративних рішень) підприємства у сфері фінансів з метою цілеспрямованого впливу на його економічний та соціальний розвиток.

Фінансова тактика – це поточна політика, спрямована на вирішення конкретних завдань відповідного періоду, що випливають з розробленої фінансової стратегії.

Фінансовий контролінг – це контрольна система, яка забезпечує концентрацію контролю дій на найпріоритетніших напрямках фінансової діяльності підприємства, своєчасне виявлення відхилень фактичних її результатів від передбачених та ухвалення управлінських рішень, забезпечення її нормалізації.

Фінансовий менеджмент – це процес управління формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів суб’єкта господарювання та оптимізації обороту його грошових коштів.

Фінансовий механізм – це система управління фінансовими відносинами підприємства через фінансові важелі за допомогою фінансових методів.

Фінансовий цикл – це період обертання грошових коштів, інвестованих до оборотних активів, починаючи з моменту погашення кредиторської заборгованості за сировину, матеріали і закінчуючи інкасацією дебіторської заборгованості за відвантажену готову продукцію.

Фінансові важелі – це набір фінансових показників, через які управлінська система може впливати на господарську діяльність підприємства.

 







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 862. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия