Гідравліка
1. Заповніть таблицю для визначення кращого типу майбутньої спеціальності на основі самооцінки. Читаючи один за одним пункти таблиці, ви або погоджуєтеся з ними («так»), або не погоджуєтеся («ні»). Якщо ви відповідаєте «так», то ставите олівцем знак «плюс» (+) перед цифрою, відмінною від нуля, що стоїть у цьому рядку. Відповідь «ні» може мати, двояке значення: або відсутність твердження, або активне заперечення. У першому випадку не ставте ніякого знака, у другому – перед цифрою, відмінною від нуля, ставте «мінус» (–). Наприклад, перше твердження «Легко (без скутості) знайомлюся з новими людьми». Якщо ви відповідаєте – «Так», то перед цифрою «1» треба поставити «+»:
Якщо ви з цим твердженням різко не погоджуєтесь, то перед «1» треба поставити «–»:
Якщо ви не можете погодитись, але й не можете заперечити, треба залишити рядок без зміни:
Визначення кращого типу майбутньої спеціальності
2. Підрахуйте суму чисел у кожному стовпці й запишіть до таблиці. Найбільші позитивні суми будуть у стовпцях, що відповідають найбільш придатним для вас типам професій, найменші й негативні – невідповідним. Які типи професій підходять вам більше? Зробіть висновок, відповівши на запитання: Що таке схильності та здібності особистості, для чого їх треба виявляти? Висновок:
Гідравліка
Методичні вказівки до лабораторних робіт для студентів інженерних факультетів НАУ.
Зав. редакційно-видавничим центром А.П. Колесніков Редактор:
Підписано до друку Формат 60х84 1/16. Ум. друк. арк. 2. обл. – вид. арк. Наклад 200 прим. Зам. №
Редакційно – видавничий центр НАУ 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 15
Гідравліка. 2 Вступ. 4 1. Організація роботи студентів у лабораторії. 4 2. Правила техніки безпеки під час роботи в лабораторії гідравліки та гідрогазодинаміки. 5 3. Методологічні основи експериментальних досліджень. 6 3.1. Способи вимірювання основних гідравлічних величин. 6 3.2. Похибки вимірювань. 9 4. Властивості рідин та гідростатика. 13 4.2. ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ РІДИН.. 13 4.3. ПЕРЕВІРКА МАНОМЕТРА. ПРИЛАДИ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ТИСКУ. 19 4.4. ВИМІРЮВАННЯ ГІДРОСТАТИЧНОГО ТИСКУ.. 21 4.5. ВІДНОСНА РІВНОВАГА РІДИНИ В ЦИЛІНДРИЧНІЙ ПОСУДИНІ, ЩО ОБЕРТАЄТЬСЯ НАВКОЛО ВЕРТИКАЛЬНОЇ ОСІ. 28 5. Гідродинаміка. 34 5.1. Побудова діаграми Д Бернуллі експериментальним шляхом. 34 5.2 РЕЖИМИ РУХУ РІДИНИ.. 40 5.3. ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА ОПОРУ ТЕРТЯ ПО ДОВЖИНІ ТРУБОПРОВОДУ. 47 5.4 ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТІВ МІСЦЕВИХ ОПОРІВ У ТРУБАХ.. 54 5.5. ВИТІКАННЯ РІДИНИ З ОТВОРІВ І НАСАДОК.. 59 5.6 визначення КОЕФІЦІЄНТА ФІЛЬТРАЦІЇ НА приладі ДАРСІ. 65 5.7 Дослідження гідравлічного удару в трубопроводі. 68 6. Гідромашини. 71 6.1 ПАРАМЕТРИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ відцентрового НАСОСА.. 71 6.2 Паралельне та послідовне включення насосів.. 76 6.3 КАВІТАЦІЙНЕ ВИПРОБУВАННЯ ВІДЦЕНТРОВОГО НАСОСА.. 79 6.4 Випробування шестеренного насоса.. 82 Література.. 88
Вступ
Методичні вказівки призначаються для студентів інженерних факультетів спеціальностей: механізації сільського господарства, електрифікації та автоматизації сільськогосподарського виробництва, конструювання і дизайну, лісогосподарського. Вказівки містять короткі теоретичні відомості та практичні рекомендації з виконання лабораторних робіт, що охоплюють основні розділи гідравліки.
|