МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ
Вихідні та розрахункові дані для визначення індексів продуктивності праці та собівартості продукції рослинництва (тваринництва)
Ключові терміни і поняття: Індексний аналіз, статистичний індекс, агрегатний індекс, індекс фізичного обсягу продукції, індекс фізичного обсягу цін, індивідуальний індекс, індекси об'мних показників, індекси якісних показників, базисні індекси, ланцюгові індекси, індекси змінного складу, індекси постійного складу.
Тестові завдання: 1. При визначенні індексів обсягових показників, сумірниками виступають показники а) звітного періоду б) базисного періоду в) показники базисного і звітного періоду 2. Індексом змінного складу називають: а) Індекс загальної множини б) Індекс початкової величини в) Індекс середньої величини 3. Як називається в індексному аналізі постійна величина, пов’язана з індексованою? а) порівнювана величина; б) середня величина; в) агрегат; г) сумірник (вага). 4. Як називаються індекси, що характеризують співвідношення рівнів явищ у просторі? а) територіальні; б) середньогармонічні; в) агрегатні; г) базисні. 5. Індексний аналіз: а)характеризує середній виробіток за одиницю робочого часу за звітний і базисний період. б)дає змогу у відносному абсолютному вираженні оцінити вплив окремих факторів на результативний показник; в)визначає ступінь впливу обсягу виробленої продукції на загальну зміну вартісного обсягу продукції; г)це відносна величина, яка характеризує зміну суспільних явищ у часі, просторі або порівняно з планом. 6. Яка з відповідей дає визначення статистичному індексу? а)Показник, одержаний в результаті порівняння складних економічних явищ; б) Відносна величина; в) Комплексний показник; г) Відносна величина, одержана в результаті порівняння складних економічних явищ, що не підлягають безпосередньому сумуванню. 7. Як називається в теорії індексів показник, зміну якого характеризує індекс? а)Сумірник; б) Індексована величини; в) Елімінована величина; г) Середня величина. 8. Як класифікуються індекси за ступенем охоплення елементів явищ? а)Індивідуальні, загальні; б) Індивідуальні, агрегатні; в) Загальні, тотальні; г) Групові, індивідуальні
МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ щодо змісту та організації самостійної роботи студентів, поточного і підсумкового контролю їх знань з дисципліни «СТРАХОВІ ПОСЛУГИ» для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності «Фінанси і кредит»
Івано-Франківськ-2015
|