Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Соціальна роль менеджера.
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

За своїм відношенням до роботи менеджери поділяються на пасивних і активних. Пасивні використовують, як правило, принципи діяльності вироблені іншими, замикаються переважно на своїх підлеглих, намагаючись контролювати всі їх дії. У повсякденній роботі такі менеджери обмежуються вирішенням вузьких проблем, причому з рутинних позицій. Вони беруться лише за те, що служить на користь їх кар'єрі і дозволяє “набрати очки”, та і тут, боячись ризикувати, діють лише за схемою “так, щоб напевно”, не намагаються розширити кругозір, а брак знань і ідей поповнюють їх крадіжкою у своїх підлеглих.

Активний менеджер шукає і встановлює миттєві контакти з тими, хто їх оточують, заохочує їх самостійність, дає можливість висуватися. У активного менеджера є всі необхідні задатки для того, щоб стати лідером колективу, що поєднує в собі офіційне визнання керівництва і неофіційне підлеглих.

Оточуючі, як вважають психологи, сприймають лідера за чотирма основними моделями: 1) “Один з нас”; 2) “Кращий з нас - зразок для наслідування”; 3) “Втілення доброчесностей”; 4) “Виправдання всіх очікувань”. Відповідно до цього вони і будують своє відношення до нього, дозволяють лідерові поширювати свій вплив на колектив і кожного окремо.

В протилежність пасивному, керівник активного типа не сидить на місці, прагне до випробувань, повністю віддає себе роботі. Він володіє чіткими життєвими установками, вимогливий до себе і оточуючих, прагне до досконалості. Такий керівник постійно знаходиться в центрі подій, безперервно виробляє і передивляється відповідно до обстановки принципи діяльності для себе і для інших. Він прагне конструктивно використовувати будь-які, навіть конфліктні ситуації, не боячись ризику і відповідальності.

Керівник у ролі викладача (педагога) повинен виявити здатність навчити підлеглого необхідним прийомам і навичкам праці, етиці професії, підходам до вирішення можливих конфліктів інтересів взаємодіючих сторін, використанню специфічних форм і методів у конкретній сфері професійної діяльності, передати йому свої знання й досвід.

Виконання керівником ролі психолога означає його діяльність, спрямовану на згуртування колективу, уміння враховувати особливості психіки підлеглого в процесі спілкування, обміну інформацією з підлеглим, під час постановки цілей і завдань діяльності перед підлеглим і колективом у цілому, при розподілі обов'язків, при оцінці результатів праці, при визначенні методів і засобів заохочення й покарання.

Хороший керівник повинен уміти забезпечувати причетність співробітників до роботи. Для цього необхідно правильно заохочувати людей, перетворювати будь-яку, навіть найнуднішу роботу в цікаву гру, відшукуючи нестандартні підходи і невідомі грані в справі вирішення проблеми, прикрашати свої дії часткою авантюризму для більшої привабливості. Він повинен зважати на бажання підлеглих досягти певного положення на цьому світі, знати їх ідеали і сприяти реалізації їх в житті.

Але найголовніше - менеджер повинен володіти умінням керувати, організовувати і підтримувати роботу колективу, бути готовим до дій, ризику. Він повинен уміти визначити об'єм своїх службових повноважень, можливість діяти незалежно від керівництва, спонукати людей до покори, позбавлятися від баласту, а що залишився допомогти стати самими собою, а не піднімати під себе. Для цього менеджер повинен володіти терпимістю до слабкостів людей, що не заважають працювати, і нетерпимістю до всього, що перешкоджає успішному вирішенню тих, що стоять перед ним і колективом завдань. Потрібно мати на увазі, що не існує, і не існуватиме менеджера, що володіє універсальними здібностями і що однаково ефективно діє в будь-якій ситуації.Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 410. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7