Для розвитку фізичних якостей у молодших школярів посідають рухливі ігри в режимі навчального дня, які застосовуються на великих перервах. Навесні та восени вони проводяться на спортивному майданчику або пришкільному подвір'ї, зимою - в коридорі або добре провітреному залі. Ігри, які проводяться на перервах повинні бути добре знайомі дітям. З учнями молодших класів рекомендується організовувати ігри зі співами або відгадуванням, ігри-атракціони, в яких беруть участь один-два учні, а решта є активними спостерігачами. Ігри необхідно закінчувати за 3-4 хвилини до дзвоника на урок.
Значне місце посідають рухливі ігри у групах продовженого дня та підготовчих до школи класах. Вони є засобом ефективної організації активного відпочинку учнів і мають великий вплив на розвиток фізичних якостей школярів. Рухливі ігри повинні бути різнохарактерними за змістом та різноманітними за впливом на організм дітей. Під час прогулянок на майданчику або на місцевості застосовують ігри, в яких можна використовувати природні умови (орієнтування на місцевості, ходьба та біг з подоланням перешкод). Наприклад, у грі “Полювання на зайців” діти ховаються за дерева, кущі, підлізають за низькі гілки. У грі “Влучно в ціль” кидають у мішень м'ячі або шишки.
Якщо рухливі ігри застосовуються у різних організаційних формах фізичної культури молодших школярів, то вони швидко стають надбанням їхнього повсякденного побуту, що дуже важливо для вдосконалення системи фізичного виховання.