Варіант 3. 1. Каретою швидкої допомоги у щелепно-лицеву клініку було доправлено постраждалого після ДТП
1. Каретою швидкої допомоги у щелепно-лицеву клініку було доправлено постраждалого після ДТП. В протоколі виїздної бригади вказана травма обличчя постраждалого об лобове скло автомобіля. Пацієнт скаржився на біль в ділянці верхньої щелепи, появу крові в порожнині рота. Об-но: при обстеженні верхньої щелепи рухомість зубного ряду з альвеолярним та піднебінним відростком. Спостерігаються розриви слизової оболонки в ділянці альвеолярного паростку. Було проведено рентгенологічне обстеження, що дозволило встановити кінцевий діагноз: перелом верхньої щелепи Лефор-ІІІ. Вкажіть де проходила лінія перелому: A Через носові кістки, сльозову кістку, дно очниці, а далі від нижньої щілини очниці проходить поперечно через очницю назовні, перетинає край орбіти і далі, вище вилицевої кістки, через вилицеву дугу. Закінчується перелом на крилоподібному відростку клиноподібної кістки В Через носові кістки, сльозову кістку, дно очниці, а далі крилоподібний відросток, а далі через нижньоочний край орбіти вниз по вилице-щелепному шву C Над альвеолярним відростком і над твердим піднебінням горизонтально назад від основи грушоподібного отвору до крилоподібного відростку основної кістки D По середній лінії в ділянці повздовжнього шва піднебіння і вздовж альвеолярного відростку на рівні верхньощелепної пазухи
3. Вродженими дефектами щелепно-лицевої ділянки є: A Злоякісні та доброякісні новоутворення B Незрощення твердого та м’якого піднебіння, незрощення верхньої губи С Гемангіома D Остеомієліт E Всі зазначені відповіді вірні.
3. Назвіть основні задачі щелепно-лицевої ортопедії: A Протезування хворих з дефектами та деформаціями щелепно-лицевої ділянки B Створення ортопедичних конструкцій для правильного співставлення відламків щелеп при їх переломах, для виправлення положення неправильно встановлених відламків та уламків, що неправильно зрослись. А також для усунення інших наслідків травми щелепно-лицевої ділянки (рубці, контрактури та ін.) C Виготовлення спеціальних ортопедичних конструкцій при підготовці хворих до операцій щелепно-лицевої ділянки і для забезпечення найбільш сприятливих умов у післяопераційному періоді D Виготовлення спеціальних протезів при проведенні кістково-пластичних операцій і пластики м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки у хворих з вродженими та набутими дефектами і деформаціями даної локалізації E Всі зазначені відповіді вірні.
4. За Б.Н. Биніним невогнепальні переломи нижньої щелепи розподіляються на: A Переломи в межах зубного ряду при наявності зубів на відломках; переломи з беззубими відломками; переломи за межами зубного ряду B Серединні, ментальні, ангулярні, цервікальні C Переломи відкриті та закриті D Переломи травматичні та патологічні E Всі зазначені відповіді вірні.
5. Як розподіляються переломи щелеп за ознакою збереження цілісності шкіряних покровів та слизової облонки? A З дефектом та без дефекту кістки B Повні та неповні C Відкриті та закриті D Із зміщенням та без зміщення відломків E Всі зазначені відповіді вірні.
6. Первинне зміщення відломків щелеп обумовлено дією слідуючих факторів: A Рефлекторного скорочення м’язів B Еластичного скорочення м’язів C Рефлекторного та еластичного скорочення м’язів D Еластичного скорочення м’язів безпосередньою дією травмуючого фактору, вагою відламків E Рефлекторного скорочення м’язів безпосередньою дією травмуючого фактору, вагою відламків
7. Щелепно-лицева ортопедія – один із розділів стоматології, що визначається як наука про: A Діагностику, профілактику і лікування вроджених та набутих дефектів, пошкоджень та деформацій органів щелепно-лицевої системи B Діагностику, клініку, профілактику та заміщення дефектів зубів і зубних рядів, що виникли в результаті різних видів патології C Діагностику, профілактику і лікування пошкоджень та дефектів щелепно-лицевої ділянки, що виникли, як наслідок травми, оперативних втручань та патологічних процесів, а також вроджених дефектів щелепно-лицевої ділянки D Діагностику, профілактику, лікування та профілактику стійких аномалій зубів, зубних рядів та інших органів щелепно-лицевого скелету E Всі зазначені відповіді вірні.
8. За класифікацією Лефор до переломів верхньої щелепи ІІІ типу відносяться переломи, що характеризуються: A Горизонтальним переломом тіла верхньої щелепи (неповний поперечний перелом) B Повним відривом верхньої щелепи з носовими кістками C Повним відривом верхньої щелепи з носовими та виличними кістками D Переломами окремих кісток лицевого скелету E Повздовжним сагітальним переломом верхньої щелепи.
9. До щелепно-лицевого стаціонару каретою швидкої допомоги було доправлено постраждалого з травмою голови. При обстеженні встановлено діагноз – двосторонній перелом тіла нижньої щелепи в ділянці перших премолярів. Який тип змикання передніх зубів є характерним для даного перелому? A Прогнатичний B Прогенічний C Відкритий D Перехресний E Медіальний.
10. До щелепно-лицевого стаціонару каретою швидкої допомоги було доправлено постраждалого з травмою голови. При обстеженні встановлено діагноз – перелом нижньої щелепи в ділянці суглобового відростка. Рентгенологічно - лінія перелому поперечна. Як зміщується суглобова голівка? A Вперед, вверх, назовні B Вперед, вниз, досередини. C Назад, вверх, досередини D Вперед, вверх, досередини E Не зміщуються. Тестові завдання до теми: «Щелепно-лицева ортопедія. Мета і завдання. Класифікація переломів щелеп. Механізм зміщення відламків при переломах щелеп»
|