Варіант 5. 1. Які види зміщення відломків щелеп розрізняють за напрямком?
1. Які види зміщення відломків щелеп розрізняють за напрямком? A Зміщення під кутом B Бокове зміщення C Зміщення по довжині D Зміщенні по периферії E Всі вказані відповіді вірні.
2. Назвіть основні задачі щелепно-лицевої ортопедії: A Протезування хворих з дефектами та деформаціями щелепно-лицевої ділянки B Створення ортопедичних конструкцій для правильного співставлення відламків щелеп при їх переломах, для виправлення положення неправильно встановлених відламків та уламків, що неправильно зрослись. А також для усунення інших наслідків травми щелепно-лицевої ділянки (рубці, контрактури та ін.) C Виготовлення спеціальних ортопедичних конструкцій при підготовці хворих до операцій щелепно-лицевої ділянки і для забезпечення найбільш сприятливих умов у післяопераційному періоді D Виготовлення спеціальних протезів при проведенні кістково-пластичних операцій і пластики м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки у хворих з вродженими та набутими дефектами і деформаціями даної локалізації E Всі зазначені відповіді вірні.
3. Причини, що призводять до виникнення набутих дефектів щелепно-лицевої ділянки: A Травми, пародонти, пародонтоз B Травми, остеомієліти C Пародонтит, пародонтоз D Травми, злоякісні та доброякісні пухлини E Травми, остеомієліти, злоякісні та доброякісні пухлини.
4. Як розподіляються переломи за характером дії травмую чого фактора? A Прямі та непрямі B Травматичні та патологічні C Внаслідок перегина, стиснення, зсува, відрива D Із зміщенням та без зміщення відломків E Всі зазначені відповіді вірні.
5. Щелепно-лицева ортопедія – один із розділів стоматології, що визначається як наука про: A Діагностику, профілактику і лікування вроджених та набутих дефектів, пошкоджень та деформацій органів щелепно-лицевої системи B Діагностику, клініку, профілактику та заміщення дефектів зубів і зубних рядів, що виникли в результаті різних видів патології C Діагностику, профілактику і лікування пошкоджень та дефектів щелепно-лицевої ділянки, що виникли, як наслідок травми, оперативних втручань та патологічних процесів, а також вроджених дефектів щелепно-лицевої ділянки D Діагностику, профілактику, лікування та профілактику стійких аномалій зубів, зубних рядів та інших органів щелепно-лицевого скелету E Всі зазначені відповіді вірні.
6. За І.Г.Лукомським переломи верхньої щелепи розподілені на слідуючі групи: A Переломи альвеолярного паростка B Переломи суборбітальні C Переломи орбітальні (суббазальні) D Переломи окремих кісток лицевого скелету E Всі зазначені відповіді вірні.
7. Вторинне зміщення відломків щелеп обумовлено дією слідуючи факторів: A Рефлекторного скорочення м’язів B Еластичного скорочення м’язів C Рефлекторного та еластичного скорочення м’язів D Еластичного скорочення м’язів безпосередньою дією травмуючого фактору, вагою відламків E Рефлекторного скорочення м’язів безпосередньою дією травмуючого фактору, вагою відламків
8. За класифікацією Лефор до переломів верхньої щелепи ІІ типу відносяться переломи, що характеризуються: A Горизонтальним переломом тіла верхньої щелепи (неповний поперечний перелом) B Повним відривом верхньої щелепи з носовими кістками C Повним відривом верхньої щелепи з носовими та виличними кістками D Переломами окремих кісток лицевого скелету E Повздовжним сагітальним переломом верхньої щелепи.
9. Каретою швидкої допомоги у щелепно-лицеву клініку було доправлено постраждалого після розбійного нападу. В протоколі виїздної бригади вказана травма голови через побиття групою невідомих. Об-но: втрата свідомості, виділення з носа та вух слизово-кров’яностої рідини. При обстеженні верхньої щелепи відмічаємо рухомість усієї ділянки разом з носом. Порушена конфігурація обличчя, лице сплощено, посилена сльозотеча, крововилив у м’які тканини в ділянці верхньої щелепи і повік, екзофтальм, порушення прикусу. Було проведено рентгенологічне обстеження, що дозволило встановити остаточний діагноз: перелом верхньої щелепи Лефор-І. Вкажіть де проходила лінія перелому: A Через носові кістки, сльозову кістку, дно очниці, а далі від нижньої щілини очниці проходить поперечно через очницю назовні, перетинає край орбіти і далі вище вилицевої кістки, через вилицеву дугу. Закінчується перелом на крилоподібному відростку клиноподібної кістки В Через носові кістки, сльозову кістку, дно очниці, крилоподібний відросток, а далі через нижньоочний край орбіти вниз по вилице-щелепному шву C Над альвеолярним відростком і над твердим піднебінням горизонтально назад від основи грушоподібного отвору до крилоподібного відростку основної кістки D По середній лінії в ділянці повздовжнього шва піднебіння і вздовж альвеолярного відростку на рівні верхньощелепної пазухи E Всі зазначені відповіді вірні.
10. До щелепно-лицевого стаціонару каретою швидкої допомоги було доправлено постраждалого з травмою голови. При обстеженні встановлено діагноз – двосторонній перелом нижньої щелепи в ділянці шийок суглобових відростків. Як зміщується великий відламок? A Назад, з опусканням підборіддя B Вперед, з опусканням підборіддя C Назад, з підніманням підборіддя D Вперед, з підніманням підборіддя E Не зміщується.
|