Варіант 1. 1. Щелепно-лицева ортопедія – один із розділів стоматології, що визначається як наука про:
1. Щелепно-лицева ортопедія – один із розділів стоматології, що визначається як наука про: A Діагностику, профілактику і лікування вроджених та набутих дефектів, пошкоджень та деформацій органів щелепно-лицевої системи B Діагностику, клініку, профілактику та заміщення дефектів зубів і зубних рядів, що виникли в результаті різних видів патології C Діагностику, профілактику і лікування пошкоджень та дефектів щелепно-лицевої ділянки, що виникли, як наслідок травми, оперативних втручань та патологічних процесів, а також вроджених дефектів щелепно-лицевої ділянки D Діагностику, профілактику, лікування та профілактику стійких аномалій зубів, зубних рядів та інших органів щелепно-лицевого скелету E Всі зазначені відповіді вірні.
2. Як розподіляються переломи щелеп за етіологією? A Травматичні та патологічні B Внаслідок перегина, стиснення, зсува, відрива C Відкриті та закриті D Прямі та непрямі E Всі зазначені відповіді вірні.
3. За В.Ю.Курляндським невогнепальні переломи нижньої щелепи розподіляються на: A Переломи тіла щелепи в межах зубного ряду при наявності зубів на відломках; переломи з беззубими відломками; переломи за межами зубного ряду B Серединні, ментальні, ангулярні, цервікальні C Переломи відкриті та закриті D Переломи травматичні та патологічні E Всі зазначені відповіді вірні.
4. Вродженими дефектами щелепно-лицевої ділянки є: A Злоякісні та доброякісні новоутворення B Незрощення твердого та м’якого піднебіння, незрощення верхньої губи С Гемангіома D Остеомієліт E Всі зазначені відповіді вірні.
5. За класифікацією Лефор до переломів верхньої щелепи І типу відносяться переломи, що характеризуються: A Горизонтальним переломом тіла верхньої щелепи (неповний поперечний перелом) B Повним відривом верхньої щелепи з носовими кістками C Повним відривом верхньої щелепи з носовими та виличними кістками D Переломами окремих кісток лицевого скелету E Повздовжним сагітальним переломом верхньої щелепи.
6. Хворий 52 років, звернувся в щелепно-лицевий стаціонар зі скаргами на болі в ділянці нижньої щелепи ліворуч, кровотечу, порушення жування. В анамнезі – травма нижньої щелепи на рівні іклів (ліворуч). Об-но: припухлість на місці травми, утруднене відкривання роту. Яке додаткове обстеження є необхідним для встановлення кінцевого діагнозу? A Електроодонтодіагностика B Реопародонтографія C Рентгенологічне обстеження D Електроміографічне обстеження E Проба Писарєва-Шиллера.
7. При двосторонньому переломі тіла нижньої щелепи бокові відламки зміщуються: A Назад і вверх B Назад і вниз C Вперед і вниз D Вперед і вверх E Вверх і до середини.
8. При двосторонньому переломі тіла нижньої щелепи серединний відламок ширший з губної сторони зміщується: A Назад і вверх B Назад і вниз C Вперед і вниз D Вперед і вверх E До середини.
9. Назвіть основні задачі щелепно-лицевої ортопедії: A Протезування хворих з дефектами та деформаціями щелепно-лицевої ділянки B Створення ортопедичних конструкцій для правильного співставлення відламків щелеп при їх переломах, для виправлення положення неправильно встановлених відламків та уламків, що неправильно зрослись. А також для усунення інших наслідків травми щелепно-лицевої ділянки (рубці, контрактури та ін.) C Виготовлення спеціальних ортопедичних конструкцій при підготовці хворих до операцій щелепно-лицевої ділянки і для забезпечення найбільш сприятливих умов у післяопераційному періоді D Виготовлення спеціальних протезів при проведенні кістково-пластичних операцій і пластики м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки у хворих з вродженими та набутими дефектами і деформаціями даної локалізації E Всі зазначені відповіді вірні.
10. До щелепно-лицевого стаціонару каретою швидкої допомоги було доправлено постраждалого з травмою голови. При обстеженні встановлено діагноз – перелом нижньої щелепи в ділянці кута зліва. Лінія перелому проходить по переду прикріплення жувального м’язу. Який вид зміщення уламків? A Довгий відламок – вверх, вперед, всередину; короткий – вниз та назад. B Довгий відламок – вниз, назад; короткий – вверх, вперед, всередину. C Довгий відламок – вниз та в перед; короткий – вверх та назад D Довгий та короткий відламки – вниз та всередину E Уламки не зміщуються. Тестові завдання до теми: «Щелепно-лицева ортопедія. Мета і завдання. Класифікація переломів щелеп. Механізм зміщення відламків при переломах щелеп»
|