Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Термінологічний словник





Бланковий (незабезпечений) кредит – надається комер­цій­ним банком, що здійснює розрахунково-касове обслуговування підприємства; формально він носить незабезпечений характер, але фактично забезпечується розміром дебіторської заборго­ва­ності підприємства та його коштами на розрахунковому й інших рахунках у цьому ж банку; надається, як правило, тільки на короткостроковий період.

Вексельний кредит – це кредит, що оформлюється через виставлення переказного векселя на імпортера, який акцептує його після одержання товаросупровідних і платіжних доку­ментів.

Іпотечний кредит – може бути отриманий від банків, що спеціалізуються на видачі довгострокових позичок під заставу основних засобів або майнового комплексу підприємств у ці­лому.

Комерційний кредит – це товарна форма кредиту, що ви­значає відносини з питань перерозподілу матеріальних фондів і характеризує кредитну угоду між двома суб’єктами госпо­дар­ської діяльності.

Консигнація – застосовується здебільшого за реалізації но­вих товарів, попит на які важко передбачити. Сутність кон­сигнації полягає в тому, що роздрібна торгівля може одержувати товарно-матеріальні цінності без конкретного зобов’язання.

Консорціумний кредит – це форма кредиту, що надається бан­ківським консорціумом способом: акумулювання кредитних ресурсів у визначеному банку з подальшим наданням кредиту позичальникам; гарантування загальної суми кредиту провідним банком або групою банків; зміни гарантованих банками-учас­никами квот кредитних ресурсів за рахунок залучення інших банків для участі в консорціумній операції.

Контокорентний кредит (овердрафт) – надається банком, зазвичай, під забезпечення, але ця вимога не є обов’язковою; при наданні цього кредиту банк відкриває підприємству кон­токорентний рахунок, на якому враховуються як кредитні, так і розрахункові його операції.

Кредит – позичковий капітал банку у грошовій формі та в банківських металах, що передається в тимчасове користування на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання.

Кредитна лінія – згода банку-кредитора надати кредит у майбутньому в розмірах, що не перевищують заздалегідь обу­мовлені розміри за певний відрізок часу без проведення додат­кових спеціальних переговорів.

Кредитна операція – це договір щодо надання кредиту, що супроводжується записами за банківськими рахунками, з відпо­відним відображенням у балансах кредитора та позичальника.

Кредитний ризик – ймовірність несплати позичальником ос­новного боргу та відсотків, що належать сплаті за корис­ту­ван­ням кредитом у терміни, визначені у кредитному договорі.

Кредитор – суб’єкт кредитних відносин, який надає кредити іншому суб’єкту господарської діяльності в тимчасове корис­ту­вання.

Кредитоспроможність – це здатність позичальника в пов­ному обсязі та у визначений кредитною угодою термін роз­ра­хуватися за своїми борговими зобов’язаннями.

Ломбардний кредит – може бути отриманий підприємством під заставу високоліквідних активів (векселів, державних ко­роткострокових облігацій тощо), що на період кредитування пе­редаються банку; розмір кредиту в цьому випадку відповідає певній (але не всій) частині вартості переданих у заставу активів і носить короткостроковий характер.

Онкольний кредит – надається позичальнику без обумов­лення терміну його використання (в рамках короткострокового кредитування) із зобов’язанням останнього погасити його за пер­шою вимогою кредитора.

Платоспроможність – це здатність позичальника своєчасно здійснювати розрахунки за всіма видами своїх зобов’язань гос­подарської діяльності.

Позичальник – суб’єкт кредитних відносин, який отримав у тимчасове користування грошові кошти на умовах повернення, платності, строковості.

Позичковий капітал – це частина авансованого капіталу, сформована за рахунок ще не повернутих позичкових джерел, які повинні бути відшкодовані кредиторам через певний строк у зумовленій формі.

Політика залучення позикових засобів – частина загальної фінансової стратегії, що полягає в забезпеченні найбільш ефек­тивних форм та умов залучення позикового капіталу з різних джерел відповідно до потреб розвитку підприємства.

Револьверний (автоматично поновлюваний) кредит – характеризує один із видів банківського кредиту, що надається на певний період, протягом якого дозволяється як поетапна «вибірка» кредитних коштів, так і поетапне часткове або повне погашення зобов’язання за ним (амортизація суми основного боргу).

Ролловерний кредит – це один із видів довгострокового кре­диту з періодичним переглядом відсоткової ставки (тобто з пер­манентним «перекредитуванням» у зв’язку зі зміною кон’юнк­тури фінансового ринку).

Сезонний кредит із щомісячною амортизацієюборгу – на­дається, зазвичай, на формування змінної частини оборотних активів на період їх зростання у зв’язку з сезонними потребами підприємства; поряд із щомісячним обслуговуванням цього кре­диту (щомісячною виплатою відсотка за ним), кредитною уго­дою передбачається й щомісячна амортизація (погашення) ос­новної суми боргу.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1484. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

МЕТОДИКА ИЗУЧЕНИЯ МОРФЕМНОГО СОСТАВА СЛОВА В НАЧАЛЬНЫХ КЛАССАХ В практике речевого общения широко известен следующий факт: как взрослые...

СИНТАКСИЧЕСКАЯ РАБОТА В СИСТЕМЕ РАЗВИТИЯ РЕЧИ УЧАЩИХСЯ В языке различаются уровни — уровень слова (лексический), уровень словосочетания и предложения (синтаксический) и уровень Словосочетание в этом смысле может рассматриваться как переходное звено от лексического уровня к синтаксическому...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения. 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью, проекция которой изменяется со временем 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью...

Условия приобретения статуса индивидуального предпринимателя. В соответствии с п. 1 ст. 23 ГК РФ гражданин вправе заниматься предпринимательской деятельностью без образования юридического лица с момента государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Каковы же условия такой регистрации и...

Седалищно-прямокишечная ямка Седалищно-прямокишечная (анальная) ямка, fossa ischiorectalis (ischioanalis) – это парное углубление в области промежности, находящееся по бокам от конечного отдела прямой кишки и седалищных бугров, заполненное жировой клетчаткой, сосудами, нервами и...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия