Листопад 3 тиждень
Тема. Гігієна. Побудова простих речень.
Мета: учити складати розповіді за зразком, розуміти віршо- ваний текст; збагачувати словник словами — назвами предметів гігієни, учити самостійно визначати і вживати необхідні слова, учити добирати дієслова до іменників, будувати прості речення; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я. Матеріали: демонстраційний: м’яч, ілюстрації із зображеннями зуб- ної щітки, пасти, мила, рушника, хлопчика, який ро- бить зарядку та снідає. Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. Р обота над віршем Вихователь зачитує лише ті рядки, у яких ідеться про тварин. Здоровим будь Вийшла курочка на грядку, Кличе діток на зарядку: — Кудкуди? На доріжку! Починаємо пробіжку! Глянь, без мила і водиці Умиваються дві киці, Язичком вмиваються, Лапками втираються. Поросяткам у корито Їжі свіжої налито. Нечепури лізуть прямо У корито із ногами. Кроленята — глянуть любо: Об морквину чистять зуби. І тому в них зубки цілі — Гострігострі білібілі. Носить півникспівунець На голівці гребінець. Гребінцем тим, знає кожний, Зачесатися не можна. Ведмежатко косолапе У барлозі смокче лапу. Ой, яка принадка. Наче шоколадка! Грицько Бойко — Про яких тварин ідеться у віршику? (Курочка, киці, по- росятка, кроленятка, півник, ведмежатко.) — Хто вам сподобався? Чому? А хто не сподобався? Чому? Після цього дітям пропонується закінчити речення: Курочка вийшла та кличе діточок на… (зарядку). Поросятка лізуть за їжею у… (корито). Кроленята чистять об морквину… (зуби). Півникспівунець носить на голові… (гребінець). Ведмежатко косолапе у барлозі смокче… (лапу). Далі вихователь зачитує окремо уривок із діями кожної тварини і просить дітей сказати, що потрібно людині у відповід- ній ситуації. Наприклад: Глянь, без мила і водиці Умиваються дві киці, Язичком вмиваються, Лапками втираються. Людині необхідні: вода, мило, рушник тощо. 3. Г ра «Добери слово». Вихователь кидає м’яч, називаючи предмет гігієни. Дитина ловить м’яч та повертає його. При цьому називає слово, яке вказує на призначення цього предмета. Наприклад: щітка — чистить; гребінець — чеше; мило — миє; водою — вмиваються; рушничком — витираються. 4. Фізкультхвилинка. Наберу з криниці Свіжої водиці. Буду личко умивати, Буду промовляти: Водичко, водичко, Умий моє личко, Рум’яне та біле, Як сонечко миле. Діти промовляють віршик за вихователем та виконують від- повідні рухи. 5. Складання розповіді за малюнками. Вихователь вивішує на дошку малюнки із зображеннями зубної щітки і пасти, мила, рушника, хлопчика, який робить зарядку і снідає. — Розгляньте малюнки і спробуйте їх розташувати в необ- хідній послідовності. Якщо дітям важко визначити послідовність самостійно, ви- хователь допомагає. Після цього дітям пропонується скласти розповідь про те, як у кожного з них починається ранок. Вихователь дає зразок. «Вранці я прокидаюся, роблю зарядку. Потім у ванній мию руки духмяним милом, м’якою щіткою чищу зуби. Умиваюся холодною (теплою) водою, витираюся пухнастим рушником. А потім сідаю снідати». Вихователь пропонує дітям скласти свою розповідь. На за- нятті можна заслухати 3—4 дитини. Інші діти можуть продов- жити складати свої розповіді після заняття.
|