Листопад 1 тиждень. Тема.Складання розповіді за зразком
Тема. Складання розповіді за зразком. Професії. \Мета: учити складати розповіді за малюнками, за зразком; розвивати вміння слухати розповіді інших; поповню- вати словниковий запас дітей словами — назвами професій, продовжувати роботу над розвитком уміння виділяти певний звук; учити культури спілкування, виховувати поважне ставлення до людей усіх професій, працелюбність, уміння слухати інших. Матеріал: демонстраційний: малюнки із зображеннями вчителя, кухаря, водія; тексти віршів про представників різних професій. Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. Г ра «Знайди звук». Вихователь пропонує послухати вірш. Якщо діти почують звук [с] — вони мають зобразити рукою, як тече вода; якщо звук [ч] — показати руками, як їде потяг. Синя в світлій кісці стрічка — Це Світланка, це сестричка. Від сестрички і від сонця Світлими стають віконця. Вихователь звертає увагу дітей на слова сестричка, стрічка. Діти мають самостійно зробити висновок, що в цих словах є обидва звуки — і [с], і [ч], тому треба показати і як тече водичка, і як їде потяг. 3. Складання розповіді. Вихователь показує дітям малюнки із зображеннями вчи- теля, кухаря, водія, пропонує послухати невелику розповідь та здогадатися, про кого йдеться. — Ця людина працює у школі. Вона вчить дітей читати, писати, лічити, малювати, читає учням цікаві книжки. Дуже любить дітей. Хто це? Діти вказують на малюнок із зображенням учителя. — Чому ви вирішили, що йдеться про вчителя? Які слова вам допомогли здогадатися? (Працює в школі; учить читати, писати, лічити тощо.) Вихователь може запропонувати дітям самостійно склас- ти розповідь за малюнками про кухаря та водія. Якщо діти не впораються із завданням, можна пограти у гру «Доповни речення». Вихователь починає речення, звертаючи увагу дітей на ма- люнки, наприклад: «Ця людина працює… (у кафе, їдальні, рес- торані). Вона готує… (їжу, обід, вечерю і т. ін.). Ця людина одягнена в білий… (халат), білу… (хустку). Працює вона біля гарячої… (пічки)». 4. Фізкультхвилинка. Вранці часу я не гаю: На зарядку вибігаю, Марширую, присідаю, Легко повзаю, стрибаю І не стомлююсь ні трішки, Бо я дужі маю ніжки. 5. Р обота над віршем. Вихователь читає дітям вірш. Куховарка Хто не знає Катрю нашу? Як вона готує! Зварить борщ смачний і кашу І сама скуштує. На столі обід поставить. Всіх покличе: — Прошу! Їжте, їжте добрі страви, Діточки хороші. Г. Гриненко — Що любить готувати Катя? — Як вона всіх запрошує? Послухайте ще раз: «Всіх покличе: — Прошу!» — А як би ви запросили до столу друзів? Вихователь звертається до 3—4 дітей із проханням запро- сити до столу. — Які слова ви скажете після того, як скуштуєте страви? 6. Г ра «Знайди зайве слово». Гра проводиться на килимку. Діти сідають у коло. Вихователь пропонує послухати слова та знайти зайве. Той, хто знайде, має встати й підняти вгору палець. Ті, хто викри- кують, вибувають із гри. Відповідати можна, тільки коли дозволить ведучий. Ця гра спрямована на те, щоб діти вчилися стримувати свої емоції та прислуховувалися до відповідей ін- ших дітей. Слова: учитель, водій, кухар, будівельник, будинок. Стрибає, бігає, полює, вовк. Корова, свиня, вівця, ричить. Вчить, будує, кастрюля, кухар. Сестричка, Світланка, світлиця, Олена. Цвях, цегла, будинок, цуценя. 7. Підсумок заняття. — З якими професіями ви сьогодні ознайомилися? — Ким працюють ваші батьки?
|