Жовтень 1 тиждень. Тема.Осінь. Складання речення.
Тема. Осінь. Складання речення. Мета:розвивати артикуляційний апарат, вправляти у вимові звуків [с], [з], [ш], розвивати мовне дихання; учити розрізняти звуки на слух, збагачувати словник імен- никами, прикметниками відповідно до теми; учити складати речення із заданим словом, слухати вірш і відповідати на запитання; виховувати спостережли- вість. Матеріали: демонстраційний: предметні малюнки (вуж, комар, на- хилене дерево, жовтий листок, сонечко), ілюстрація «Осінь»; роздавальний: різнокольорові листочки. Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. Г ра «Розмова лісу». Вихователь пропонує дітям уявити, що вони потрапили до лісу, та сказати, які звуки вони можуть там почути. (Свистіння вітру, шелест листя, співи птахів тощо.) Далі вихователь прикріплює на дошку малюнки із зобра- женням вужа, комара, нахиленого дерева і промовляє: Вітерець у лісі — шшш, Повзе вуж у траві — ссс, Прилетів комар — ззз. Коли діти зрозуміють, який малюнок який звук позна- чає, вихователь показує дітям один малюнок, а вони назива- ють відповідний звук. І навпаки: вихователь промовляє звук, а діти рухами показують, хто або що його видає. Наприклад, вуж — хвилясті рухи руками, вітер — нахили рук угорі, ко- мар — махи руками. У грі можна змінювати теми, послідовність. 3. Бесіда за малюнком. — У лісі можна почути багато звуків. А що можуть поба- чити ваші очі? Вихователь пропонує дітям розглянути ілюстрацію «Осінь» і послухати вірш. Осінь Убралася осінь В дороге намисто. Золоте волосся Розплела над містом. Кольорові фарби Вийняла з кишені І малює осінь Жовтим по зеленім. Здогадатись можна В парку на деревах: Є червона фарба В неї і рожева… М. Хоросницька — Про яку пору року йдеться у вірші? — Яку пору року зображено на малюнку? — Як ви здогадалися про це? — Послухайте вірш іще раз і визначте, якими фарбами ко- ристувалася осінь. (Золотими, жовтими, зеленими, червоними, рожевими.) — Які фарби використав художник, щоб намалювати осінь? 4. Фізкультхвилинка.
|