Лютий 1 тиждень
Тема. Утворення іменників від прикметників. Домівка.
Мета: навчити дітей слухати казку та складати її фінал за допомогою малюнка; вправляти в умінні узгоджува- ти іменники з прикметниками та прислівниками, учи- ти утворювати іменники від прикметників; розширити лексику іменниками, прикметниками з даної тематики; увести узагальнююче поняття «будівельні професії»; ви- ховувати дбайливе ставлення до оселі. Матеріали: демонстраційний: аркуш формату А3 з наклеєними бу- динками за кількістю дітей; ілюстрація «Їжачки буду- ють дім», малюнки із зображеннями хат із різного ма- теріалу (цегли, соломи, дерева, каменя, скла); роздавальний: конверт з 2—3 картками із зображеннями різних дерев. Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. Г ра «Де розташований твій будинок». Гру можна проводити в парах або по чотири, залежно від уміння дітей працювати у групі. Вихователь викладає перед дітьми аркуш формату А3 з та- кою кількістю будинків, яка має відповідати кількості дітей. — У місті збудували нову вулицю. Спочатку на ній з’явилися новібудинки. Вам пропонується переселитися в ці будинки. Але як їх розрізнити? Тоді вирішили вулицю озеленити, тобто посадити на ній різні дерева. Вихователь роздає кожній дитині по 2—3 малюнки із зобра- женнями різних дерев і пропонує «посадити» їх кожному біля свого будинку. — Я дуже хочу подивитися на ваші будинки. Але як мені знайти будинок кожного з вас? Вихователь звертається до кожної дитини. — Оленко, скажи, що росте біля твого будинку? (Біля мого будинку росте висока ялинка.) — Ліворуч (праворуч) від твого будинку росте ялинка? — Що розташоване поруч із ялинкою? Наприкінці гри вихователь звертає увагу дітей на те, що на вулицях чогось бракує (магазину, машин, дитячого майданчи- ка тощо). Дітям пропонується домалювати нову вулицю після заняття.
|