Лютий 3 тиждень
Тема. Посуд. Мета: учити складати описові розповіді за зразком, розвивати фонематичний слух, почуття ритму; вправляти в узго- дженні прикметників з іменниками в роді та числі; учи- ти будувати прості речення, визначати властивості пред- метів; учити визначати звук [ч] у словах; виховувати бережливе ставлення до оточуючих речей. Матеріали: демонстраційний: полиця з посудом (чайник, каструля, тарілка, ложка дерев’яна та залізна), малюнок із зобра- женням Федори; роздавальний: по чотири кольорові прямокутники для кожної дитини: чотири картки з прорізями у вигляді посуду. Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. Г ра «У гості до Федори». Вихователь читає уривок із «Федориного горя» К. Чуков- ського. Довго, довго цілувала, Милувала їх вона, Поливала, умивала, Полоскала їх вона. — Вже не буду, вже не буду Я свій посуд ображать, Буду, буду його всюди І любить, і поважать! — Чи здогадалися ви, про кого йдеться у цій казці? Хто просить вибачення у свого посуду? Чому? — Сьогодні Федора запрошує нас у гості. Вона хоче нам по- казати, який лад у неї, як вона ставиться до свого посуду. Вихователь показує дітям зображення Федори. На поли- ці, що стоїть у вихователя на столі, посуд: чайник, каструля, тарілка, можливо, залізна та дерев’яна. —Погляньте іназвіть, що стоїть на полиці. Як ці предмети можна назвати одним словом? (Посуд.) — Який у Федори посуд? (Чистий, блискучий, вимитий.) — Відгадайте загадку, покажіть відгадку. За те, що я працюю справно, Мене людина любить кожна. У рот несу смачні я страви, Назад вертаюся порожня. (Ложка.) — Із чого зроблена ця ложка? (Із заліза.) — Яка вона? (Залізна.) — А ця? (Із дерева.) — Тому яка вона? (Дерев’яна.) — Що ще залізного має бути на полиці? (Каструля, чайник.) — А чому каструля має бути залізна? (Тому що її став- лять на вогонь.) — А якщо каструля була б зі скла, як її можна було б на- звати? (Скляна.) — А що ще буває скляним? (Склянка, графін.) — А з чого ми їмо? (З тарілок.) — З якого матеріалу вони зроблені? (З глини, порцеляни.) Далі вихователь пропонує дітям взяти в нього по одній картці із зображенням посуду і визначити, що це за предмет і з чого він зроблений. Наприклад: «Це чашка, вона глиняна», «Це сковорода, вона залізна».
|