Студопедия — Березень 1 тиждень. Тема. Утворення відносних прикметників
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Березень 1 тиждень. Тема. Утворення відносних прикметників






Тема. Утворення відносних прикметників. Дикі тварини та

їхні дитинчата.

Мета: розвивати фонематичний слух, учити виділяти зада-

ний звук; учити складати описові розповіді за зразком

і запитаннями; вправляти у правильному вживанні

іменників у різних відмінках, учити утворювати

іменники — назви дитинчат тварин, відносні прикмет-

ники (вовчий, заячий…); виховувати бажання помічати

нові слова.

Матеріали: демонстраційний: іграшкабілченя, картки із зображен-

нями диких тварин — вовченяти, зайченяти, вовка,

лисиці;

роздавальний: предметні картки із зображеннями диких

тварин, паперові хвости різних тварин.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Г ра «Знайди звук».

Вихователь розповідає, що до дітей у гості прийшло маленьке

білченя (іграшка) і пропонує пограти в гру «Знайди звук». Діти

стають у коло, всередині вихователь із іграшкоюбілченятком.

Білченя розповідає віршик. Якщо діти чують звук [ч] — іміту-

ють звук потяга, що їде; [ш] — піднімають руки вгору — по-

казують, як гілочки хитаються від вітру; [с] — рукою імітують

рухи вужа, що повзе у траві; [з] — руками показують, як ле-

тить комар.

Заєць спати захотів

Заєць спати захотів,

Сам постелю постелив,

Сам собі приніс подушку,

Підмостив її під вушко.

Та у зайця довге вушко —

Все звисає із подушки.

М. Стельмах

— Який звук ми не зустріли у віршику? ([ч])

— Згадайте слова, у яких живе звук [ч]. (Чайник, чай, чис-

то і т. ін.)

Білченя пропонує відгадати загадку, у її відгадці теж живе

звук [ч].

Маленька дитинка

На сосні чи на ялинці

Лісові збира гостинці.

Жвава, як вогонь, прудка,

Донька лісу, хто така?

(Білченя, білочка.)

Діти можуть дати відповідь «білка», але вона не правильна.

Зверніть увагу на те, що у словівідповіді має бути звук [ч].

3. В права «Відгадай та назви».

Білченя пропонує розглянути малюнки із зображеннями його

друзів. Вихователь збирає дітей біля дошки, де висять малюнки

із зображеннями зайченяти, вовченяти, вовка та лисиці.

— Як ви вважаєте, з ким товаришує білченя? Здогадайтеся,

послухавши опис цих звірів.

— Маленьке пухнасте звірятко. Має довгі вуха, малесень-

кий хвостик. Живе у лісі. Усіх боїться та тремтить. Має добру,

ніжну мамузайчиху. Хто це? (Зайченя.)

Вихователь показує на зображення зайченяти.

— Маленьке звірятко сірого кольору. Має гострі вушка, чорні

очі, вміє вити. Живе у лісі. Має мамувовчицю. Хто це? (Вовченя.)

Вихователь показує на зображення вовченяти.

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям послухати загадки, а відгадки

показати рухами, не називаючи вголос.

Я — вухатий ваш дружок.

В мене теплий кожушок,

Куций хвостик, довгі вуха.

Я усіхусіх боюся.

(Заєць.)

В лісі модниця гуляє,

На всі боки поглядає.

На ній шуба дорога,

Вся горить, як золота.

Хвіст пухнастий та м’який,

Як же зветься звір такий?

(Лисиця.)

У ночі холодні

Ходять голодні

І на весь ліс грізно виють.

Де б їжі дістати,

Здобич спіймати,

Тільки про те і мріють.

(Вовки.)

Буркотливий, вайлуватий,

Ходить лісом дід кошлатий.

Влітку любить полювати,

А узимку міцно спати.

(Ведмідь.)

В мене шуба з колючок,

В мене сіра спинка.

Ніс, як гарний п’ятачок,

Очі — намистинки.

(Їжачок.)

5. В права «Назви дитинча».

Вихователь просить дітей назвати дитинчат тварин.

У білки — білченя, у лисиці — лисеня, у зайця — зайче-

ня, у ведмедя — ведмежа, у вовка — вовченя, у їжака — їжа-

ченя, у лося — лосеня.

6. Г ра «Чий хвіст?».

Кожна дитина отримує картку із зображенням дикого звіра.

Вихователь розкладає на килимі вирізані з паперу хвости різних

тварин. Діти рухаються групою, імітуючи рухи «своїх» звірів.

За сигналом вихователя діти мають знайти хвости «своїх» звірів

і назвати — чиї саме хвости (вовчий, заячий, лисячий, ведме-

жий, білячий) у них.

7. Підсумок заняття.

— Про кого ми сьогодні розповідали?

— Дитинча якої тварини вам подобається більше за всіх?

— Складіть про нього розповідь і розкажіть удома.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 507. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Различие эмпиризма и рационализма Родоначальником эмпиризма стал английский философ Ф. Бэкон. Основной тезис эмпиризма гласит: в разуме нет ничего такого...

Упражнение Джеффа. Это список вопросов или утверждений, отвечая на которые участник может раскрыть свой внутренний мир перед другими участниками и узнать о других участниках больше...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Виды сухожильных швов После выделения культи сухожилия и эвакуации гематомы приступают к восстановлению целостности сухожилия...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия