Березень 2 тиждень. Тема. Описова розповідь. Птахи.
Тема. Описова розповідь. Птахи. Мета: учити створювати описові розповіді; закріпити вживання назв; вправляти в умінні утворювати слова у множині, складати речення зі сполучником «тому що», учити пра- вильно вимовляти звук [с], автоматизувати його вимову; виховувати любов до природи. Матеріали:демонстраційний: предметні картки із зображеннями птахів, дерева, будинка; роздавальний: індивідуальні картки із зображеннями птахів. Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. Р обота над скоромовкою. Вихователь виставляє на дошку малюнок із зображенням со- роки і читає скоромовку, чітко вимовляючи слова зі звуком [с]: На одній сосні високій Деськолись жили сороки, Дві сороки білобокі, Одинокі дві сороки. Після цього дітям пропонується назвати звук, який зустрічається у скоромовці найчастіше. Вихователь може за- пропонувати дітям ще раз прослухати скоромовку і плеснути в долоні, коли прозвучить слово зі звуком [с]. Вивчити скоромов- ку можна після заняття. 3. В права «Впізнай та назви». Вихователь пропонує дітям послухати невеличку розповідь про птахів. Звертає особливу увагу на опис птаха та ознаки, які характеризують його спосіб життя. Наприклад: «Це невеличкий птах, у нього жовтий животик, чорна голівонька. Взимку він дуже любить дзьобати сало». Або: «Цей птах прилітає навесні. У нього гострі крила чор- ного кольору, біленький животик. Він будує гніздо над вікном». «Цей птах дуже любить воду. Він швидко плаває, у нього дов- га шия, на лапах перепонки. Він буває сірого, білого кольору. Живе цей птах на подвір’ї». Після кожного опису діти називають птаха, вихователь вивішує на дошці його зображення. 4. Г ра «Допоможи птахам». — Молодці, ви відгадали всіх птахів. Але наша гостя со- рока переплутала картки із зображеннями свійських та ди- ких птахів. Розкажіть, чим вони відрізняються. (Відповіді дітей.) — Погляньте на дошку. Знайдіть серед птахів свійських. Вихователь прикріплює до дошки малюнок будинка і пе- реміщує ближче до нього картки із зображеннями свійських птахів. — А теперь знайдіть диких. Діти називають птахів, вихователь пересуває картки з їхні- ми зображеннями до малюнка із зображенням дерева. Далі дітям пропонується по черзі брати у вихователя по одній картці із зображенням птаха, розповісти про нього і визначити, куди його необхідно розмістити. Наприклад: «Це снігур. У нього червона грудка, чорна голівка, маленький дзьобик. Снігур любить їсти горобину. Його треба помістити біля дерева, тому що він живе в парку, в лісі» і т. ін. Вихователь допомагає дітям описувати птахів за необхідності. 5 Фізкультхвилинка. Раз, два, раз, два — подивись, яка гора. Три, чотири, три, чотири — це гірські високі схили. П’ять, шість — це орли дивний танець повели. Сімь, вісім — ці орли нахилились до ріки. Дев’ять, десять — це ріка під горою протіка. 6. В права «Один — багато». Вихователь показує і називає якусь пташку в однині, а діти — у множині. Наприклад: горобець — горобці, снігур — снігурі, дятел — дятли, гусак — гусаки тощо. 7. Підсумок заняття. — Про кого ми сьогодні розмовляли? — Яких птахів ви можете побачити на вулиці під час прогулянки?
|