Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ОЛЕКАНДНР ОСТАЩЕНКО

32 роки. Заарештований на два місяці за те, що 1 грудня опинився на Банковій. Зараз в лікарні. У нього струс мозку, переломи пальців, забита грудна клітка, гематоми по всьому тілу.

Друзі розповідають, що на відео зі знущанням Беркуту під Банковою, яке облетіло увесь інтернет, вони впізнали Олександра. Знайшли момент, де саме його б’ють, більш того видно навіть обличчя бійця Беркуту. Також видно, що коли до Олександра біжить Беркут, він піднімає руки та стоїть. Окрім того, на відео є момент, де боєць штовхає непритомного Олександра ногою, перевіряючи чи він живий.

Вдома на нього чекає дружина та 5-річна донька. Дружина Марина каже, що вона намагається бути чесної з донькою. Малеча знає, що тато в лікарні, а от хто винний в тому, що він туди потрапив, Марина дитині пояснити не може.

 

Олександр народився на Вінниччині, в місті Могильов-Подольский. Після закінчення школи поступив до Київського національного університету будівництва і архітектури, в народі просто КІСІ, по спеціальності інженер-проектувальник систем водопостачання та водовідведення. Весь час працював по спеціальності. Зараз – головний інженер Проектно-конструкторському центру водоочисних технологій. З дружиною Мариною, журналістом по професії, разом вже вісім років. Живуть під Києвом, в містечку Буча.

Марина каже, що 1 грудня Олександр вперше вийшов на майдан. Пішов після того, як дізнався про кровавих розгін студентів в ніч з 29 на 30 листопада. Бо саме тоді його ставлення до майдану змінилось. Хотів підтримати людей. Поїхав разом з другом. "Ходили спокійно, нікого не чіпали. А потім… Попали під гарячу руку", - розповідає Марина.

Натовп людей, який був на Банковій розділив друзів. Олександр потрапив до рук Беркуту. Другу пощастило більше — він зміг втекти. Зв'язок з чоловіком, за словам Марини, обірвався близько п’ятої години, коли Банкова вже була зачищена Беркутом. Як вже потім дізналася Марина, телефон у Олександра вкрали ще на місці затримання. Подзвонив він тільки близько 23.00, говорив кілька секунд, сказав, що у відділку. "Уявіть, що я за ці години очікування пережила", — каже Марина.

Наступного разу чоловіка вона побачила тільки на суді, але він її розпізнав не одразу: Олександр погано бачить. Окуляри йому розбили ще під Банковою. Марина тільки на суді за допомогою адвоката передала йому нові. А от перекинутися навіть кількома словами не змогли, до чоловіка її не допустили. "На людях я тримаюся, а от коли лишаюсь сама або вночі дуже важко", - розповідає вона.

Зараз Марина та всі родичі живуть надією, що Апеляційний суд, куди адвокат подав апеляційну скаргу на запобіжний захід тримання Олександра під вартою, скасує абсурдне рішення Шевченківського суду. "Олександр дуже добра людина, аполітична, нам телефонують знайомі та друзі і кажуть, що просто в шоці від цієї ситуації. Я вірю, що це непорозуміння вирішиться вже найближчим часом", — додає вона.Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 264. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия