Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ВАЛЕРІЙ ГАРАГУЦ
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Засновник і журналіст дніпропетровської інтернет-газети "Лица", 45 років.

Буддист, пацифіст і вегетаріанець. Сам змайстрував ткацький станок, тканину роздаровував друзям. Мріяв створити гурток, де хлопчики вчилися б робити ткацькі станки, а дівчатка ткати. Після побиття Беркутом на Банковій був госпіталізований у лікарню швидкої допомоги, де знаходиться до теперішнього часу. За інформацією друзів, в нього струс мозгу, численні гематому на ногах і тілі, підозра на перелом ребра.

Звинувачення те саме, що у решти затриманих на Банковій – організація масових заворушень. Тобто стаття 294, що передбачає до 8 років позбавлення свободи.

 

Газета "Лица", що спочатку існувала в паперовій версії, тепер виходить в інтернеті (http://www.litsa.com.ua). Валерій заробив у дніпропетровських медійників репутацію правдолюбця, готового на усе заради істини, після публікації у своєму виданні неприємних для місцевої влади рослідувань.

Дніпропетровскі журналісти дивуються з приводу звинувачень, висунутих проти Гарагуца. "Це взагалі ніяк з ним на в’яжеться. Валерій нормальна, врівноважена людина, не агресивна", говорить про нього одна з колег по професії.

 

Валерій приїхав до Києва для висвітлення акцій протесту. Пам’ятаючи жорстоку зачистку студентського Майдану, захопив із собою аптечку, щоб у разі необхіодності допомогти постраждалим. Нагода на забарилася. Під час атаки Беркуту на протестувальників Валерій побачив травмованого хлопця і кинувся йому на допомогу.

Валерій Гарагуц після побиття

У цей момент журналіст отимав ззаду удар кийком по ногах, тому йти, а тим більше втікати вже не міг. Як і інших затиманих, його приволокли у двір адміністрації президента й кинули на асфальт, де він пролежав щонайменше двы година при температурі близько нуля градусів. Вставати на ноги не дозволяли, час від часу били кийком по голові і спині.

Порушуючи законодавство, після затримання до Валерія не менше трьох годин не допускали адвоката.

Через п’ять днів 19-річний син Валерія, Ярослав, отримав побачення з батьком. Крім того, він зустрівся зі слідчим, що веде його справу. Той стверджував, що у момент затримання журналіст тримав у руці коктейль Молотова.

За інформацією Ярослава, коктейль Молотова могли сплутати з перекисом водню та бинтом, які його батько використовував для допомоги постраждалому.

"Тато виглядає добре. Два синці – маленький під оком і великий, але вже старий біля правого ліктя. Повен оптимізму", - написав Ярослав у своєму блозі після побачення. "Каже: "Якщо б був шанс прожити все заново – я б повторив усе так само. Єдине, про що жалкую, так це про те, що займався йогою замість бігу", - і зараз же хапається за ребро, що болить від сміху".

Апеляція на шістдесятиденний арешт Валерія Гарагуца буде розглядатися сьогодні, 10 грудня о 12.40 у Апеляційному суді Києва (Солом’янська площа, 2а).

Дуже важливо прийти і підтримати його. На місці Валерія міг опинитися будь-хто. Влада повинна знати – нас не можна просто так витягнути по одному і посадити за грати, щоб залякати інших. І нас не можна просто побити на очах у телекамер, а потім арештувати з надією тихо сфабрикувати проти нас докази.

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 283. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия