Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Види психологічної підготовки
Теоретична підготовка - це вивчення особовим складом спеціальних технічних курсів, соціально-економічних основ психології і педагогіки, а саме: психологічні вимоги до особового складу, психологічні фактори впливають на бойову діяльність, психологічні особливості виконання бойового завдання, можливості змін психіки, уміння спілкуватися, проводити навчальні заняття і т.д.

Практична підготовка – здійснюється в лабораторіях, з використанням ТЗН, на спеціальних смугах, майданчиках, полігонах, об’єктах, фрагментах, що дає відпрацювання умінь і навичок.

В залежності від спрямованості застосованих засобів, методів і форм спеціальної підготовки поділяється на загальну та безпосередню, як визначив представник російської школи Самонов О.П.. М.А. Кришталь виділяє такий вид психологічної підготовки як в залежності від займаної посади, згідно Бойового Статуту Державної пожежної охорони.

Загальна психологічна підготовка пожежників проводиться в системі бойової підготовки, несення служби, під час пожежно-технічних, стройових занять і навчань на місцевості. Передбачає формування спрямованості особистості пожежного на професію і формування характеру; швидкість, критичність мислення, розвиток професійних відчуттів, сприймання, уяви, мислення, пам’яті, уваги, мовленнєвої культури; емоційно – вольових якостей, навчання прийомам саморегуляції психічних станів. Загальна психологічна підготовка нерозривно зв’язана з морально-вольовою, пожежно-тактичною, ПСП.

Безпосередня психологічна підготовка. – це підготовка до конкретної діяльності, тренувальні заняття, змагання, виконання бойової задачі на пожежі.

Безпосередня підготовка включає в себе:

Уточнення інформації про об’єкт, на якому виникла пожежа.

Уміння пожежних настроїтися на виконання майбутніх дій, в думках “програючи” роботу.

Відволікання пожежних від нав’язливих думок(“боюсь вогню”, “раптом вибух”, “загину”).

Регулювання емоційного стану.

Спеціальна психологічна підготовка - носить практичний характер і здійснюється на навчально-тренувальних психологічних комплексах, про які вже йшла мова. Передбачає набуття і відпрацювання умінь та навичок, вміння настроїтися на виконання відтворювати за допомогою уяви, пам’ятати образи, мислено “програвати роботу” рухові дії; дії з пожежним обладнанням; концентрувати увагу на завданні, уміння відключатися від сторонніх подразників, думок “боюся”, “загину” і т. д. Індивідуальний підхід, що передбачає врахування психічних особливостей кожного пожежного (особливості темпераменту, характеру, пам’яті, сприйняття, настрою).

Психологічна підготовка в залежності від займаної посади, згідно Бойового Статуту ДПО:

Психологічна підготовка КГП.

Психологічна підготовка газодимозахисника.

Психологічна підготовка диспетчера.

Психологічна підготовка інспектора ДПН.

Психологічна підготовка пожежних повинна домагати кожному спеціалісту уміло, швидко, безпомилково виконувати бойові задачі, професійно діяти в умовах бойових та інших; вона сприяє професійній майстерності пожежників.

Питання для самоконтролю

Дайте характеристику етапам професійного відбору.

Поясніть поняття профвідбір.

Дайте визначення поняттю психологічна підготовка пожежних.

Хто з науковців досліджував проблему психологічної готовності?

Визначте ознаки стану психологічної готовності пожежного до діяльності в бойових умова.

Які види психологічної підготовки Ви знаєте?

В чому полягає суть індивідуального підходу під час психологічної підготовки пожежників?

Назвіть основні види матеріально-технічної бази психологічної підготовки.

 Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 178. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия