Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Складання двох сил, напрямлених в різні боки
Зобразимо прикладені до тіла у точках А, В сили і , причому нехай за величиною (рис. 4.7). Візьмемо на продовженні відрізка ВА точку С і прикладемо в ній двійку сил і , які паралельні силам і . При цьому модулі сил і положення точки С оберемо так, щоб виконувались рівності:

(4.6)

отже, складаючи сили і , знайдемо, що їх рівнодійна , тобто дорівнює за величиною силі , протилежно їй направлена і прикладена в точці А. Сили і , як зрівноважені, можна відкинути (закреслено на рис. 4.7). У результаті задані сили і будуть замінені однією силою , яка і є їх рівнодійною. Модуль цієї рівнодійної та точка її прикладання С визначається формулами (4.6).

 
 

Q

F2

B A C

R

F1

Рис. 4.7

Таким чином, рівнодійна двох напрямлених в різні боки паралельних сил дорівнює за величиною різниці модулей заданих сил, їм паралельна і направлена в бік більшої з сил; лінія дії рівнодійної проходить поза відрізком, який з’єднує точки прикладання складових сил, на відстані, обернено пропорційній силам.

Коли на тіло діють декілька паралельних сил, то їх рівнодійну можна знайти послідовно, використовуючи правила складання двох паралельних сил.

У випадку розподілених сил діють наступним способом. Силу ваги тіла показують у вигляді рівнодійної, яка має початок у центрі С ваги і спрямована завжди вертикально донизу (рис. 4.8,а). Якщо сили розподілені за довжиною, то діють так: у випадку прямокутної епюри (рис. 4.8,б) сили замінюють рівнодійною (l – довжина відрізка АВ прикладання сил), яка прикладена у середині відрізка АВ; при лінійному законі розподілу сили (рис. 4.8,в) рівнодійна прикладена у точці з координатою ; при довільному законі (рис. 4.8,г) – величину рівнодійної сили визначають формулою , а координату її прикладання - . Однак завжди лінія дії рівнодійної проходить через центр ваги площи епюри розподілених сил (наприклад, у випадку лінійного закону розподілу сил (рис. 4.8,в) вона проходить через точку перетину медіан трикутника).

       
 
   
 

 


а

   
 
 

 


б

       
   
 
 

 

 


в

 
 
 
xc

 


г

Рис. 4.8

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 573. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7