Покриття по прогонам
Прогони встановлюються в вузлах верхніх поясів кроквяних ферм. Вони бувають суцільного перерізу при кроці ферм 6 м (швелери гарячокатані, гнуті профілі) та решітчасті при кроці ферм 12 м. В теплих покрівлях використовують профнастил по прогонам в двох варіантах. 1 варіант. Пошарове збирання покриття (рис.11.10). На прогони вкладають листи профнастилу і далі повний склад теплої рулонної покрівлі. Прогони прикріплюють до поясів ферм коротишами з кутиків або гнутими листами (рис.11.10, 11.11).
Рис. 11.10. Пошарове збирання покриття: 1 – ферма; 2 – прогон; 3 – коротиш з кутика; 4 – профнастил; 5 – пароі-золяція; 6 – утеплювач; 7 – гідроізоляція; 8 – гравійний захист; 9 – самонарізаючий гвинт; 10 – болти
Рис. 11.11. Варіанти прикріплення прогонів до поясу ферми
2 варіант. Покрівля з монопанелей (двошарових) або з тришарових панелей типу “сандвіч”. Монопанелі (рис.11.12) складаються з листа профнастилу, до якого приклеюють або припінюють в заводських умовах утеплювач (жорсткий пінополіуретан, пінопласт), що підвищує несучу здатність до 30% за рахунок включення утеплювача в роботу на згин та забезпечення місцевої стійкості настилу. Зверху наклеюють шар рулонної гідроізоляції.
Рис. 11.12. Конструкція двошарових панелей: 1 – профнастил; 2 – утеплювач; 3 – шар гідроізоляції
При монтажі зверху на вкладені панелі наклеюють рулонний килим гідроізоляції і влаштовують гравійний захист товщиною 20 мм на шарі бітуму товщиною 2 мм. Тришарові панелі типу “сандвіч” (рис.11.13) складаються з зовнішньої і внутрішньої металевих обшивок і шару утеплювача зі спіненого пінополіуретану, який забезпечує сумісну роботу обшивок на згин.
Рис. 11.13. Конструкція тришарових панелей типу “сандвіч”
Панелі вкладаються на прогони. Довжина панелей 6,75…12,9 м з таким розрахунком, щоб не влаштовувати шви поперек схилу. Поздовжні стики панелей герметизуються, гофри направлені вздовж схилу, а отже рулонна покрівля не потрібна (це позитивна властивість). Ці панелі використовують при покрівлях з нахилом 1:5. В холодних покрівлях профнастил вкладається на прогони, розміщені з кроком 3 м, а хвилясті азбестоцементні, стальні та алюмінієві листи – на прогони, розміщені з кроком 1,25…1,5 м. Маса азбестоцементних листів приблизно 0,2 кН/м2. Їх прикріплюють до прогонів за допомогою спеціальних пружних клямерів або крюків з круглої сталі (рис.11.14). Для забезпечення водовідведення виконується напустка листів 150…200 мм. Нахил покрівлі: для азбестоцементних листів - не менше 1/4; для стальних і алюмінієвих – не менше 1/6.
Рис. 11.14. Схема прикріплення азбестоцементних листів до прогонів
|