Вибір схеми кроквяних та підкроквяних ферм
Схема ферми залежить від технологічних умов виробництва (наявність кранів, режим роботи, ступінь агресивності внутрішнього середовища тощо); конструкції покрівлі та способу водовідведення; техніко-економічних міркувань. При рулонних покрівлях використовують трапецеподібні ферми з нахилом верхнього поясу 1/8…1/12 та ферми з паралельними поясами з нахилом верхнього поясу 1,5% за рахунок будівельного підйому (рис.11.22).
Рис. 11.22. Трапецеподібна ферма та ферма з паралельними поясами
При використанні панелей типу “сандвіч” в теплих покрівлях та при холодних покрівлях з азбестоцементних, стальних та алюмінієвих листів необхідний великий нахил. Тому використовують трикутні ферми та двосхилі ферми з паралельними поясами (рис.11.23).
Рис. 11.23. Трикутна ферми та двосхила ферма з паралельними поясами
Для багатопролітних будівель з зовнішнім водовідведенням використовують односхилі ферми (рис.11.24).
Рис. 11.24. Односхила ферма
Схеми решітки у фермах можуть бути різними (див. п.8.4). В більшості ферм використовується трикутна решітка з додатковими стояками. Для азбестоцементних листів крок прогонів, як правило, 1,5 м, а тому доцільно використовувати шпренгельну решітку (рис.11.25).
Рис. 11.25. Шпренгельна решітка ферми
Підкроквяні ферми проектують, як правило, з паралельними поясами. Решітка – трикутна зі стояками, до яких прикріплюють кроквяні ферми. Трикутні кроквяні ферми опираються на підкроквяні ферми зверху, а трапецеподібні та з паралельними поясами примикають збоку до стояків підкроквяної ферми. В цьому випадку висота підкроквяних ферм диктується висотою кроквяної ферми на опорі. Примикання ферм вважається шарнірним. Деякі схеми підкроквяних ферм наведені на рис.11.26.
Рис. 11.26. Деякі схеми підкроквяних ферм: 1 – стояки, до яких рикріплюються кроквяні ферми
|