Обладнання для заправки рідкими маслами
Для мащення і заправки автомобілів маслами існує стаціонарне і пересувне обладнання. По призначенню його поділяють на обладнання для заправки рідкими маслами і консистентними мастилами, а по типу приводу – на обладнання з ручним приводом і механічне – з електричне або пневматичне. В невеликих АТП та для заправки автомобілів маслом в польових умовах може виникнути необхідність видачі мастил безпосередньо із бочок. З цією метою використовуються переносні маслороздавальні колонки моделі 397А і С – 207. Їх встановлюють на бочку, вставляючи складну трубку із всасуючим клапаном в горловину бочки. Кріплення виконується спеціальним гвинтовим затискачем або закручуванням корпуса в горловину бочки. Основним вузлом колонки є ручний насос подвійної дії крильчастого типу. В комплект установки входить лічильник відпускаємого масла поршневого типу, фільтр, шланг і роздавальний пістолет з ручним запорним клапаном та відсічним автоматичним мікроклапаном з пружиною. Насос складається із корпуса циліндричної форми, в якому на осі змонтований у вигляді планки корпус нагнітальних клапанів. В нижній частині корпуса насоса встановлений з двома всасуючими клапанами корпус, що своїм виступом розділяє нижню частину насоса на дві самостійні порожнини. Продуктивність таких колонок складає в середньому 8 – 10 л/хв.
Для заправки агрегатів трансмісійними маслами від установки із змінним баком ємкістю від 50 – 100л або з використанням маслороздавального бака моделі 133М ємкістю 20 л використовуються насоси клапанного типу з ручним ричажним приводом рукояткою. В нижній частині всасуючої трубки в бобишці монтується впускний клапан і сітчастий фільтр. На кінці штока за допомогою гайки кріпиться опорна плита, над якою встановлено поршень з прохідними розрізами. При підйомі приводної рукоятки ричажна система починає опускати шток, в камері насоса підвищується тиск, який закриває впускний клапан і піднімає поршень над п'ятою, відкриваючи прохідні отвори для впуску масла в надпоршневий простір всасуючої труби. При опусканні привідної рукоятки шток разом із п'ятою починає підніматися, п'ята перекриває прохідні отвори в поршні і починає його піднімати. В результаті поршень подає у всасуючу трубу перепущену в попередньому циклі порцію масла до роздавального пістолета. При цьому в камері насоса виникає розрідження і відкривається впускний клапан, впускаючи нову порцію масла. При багаторазовій дії привідної рукоятки продуктивність насоса складає в середньому 3 – 4 л /хв.
В тих випадках, коли необхідна висока продуктивність видачі масла, наприклад на постах централізованого мащення, використовують механізовані установки, які складаються із стаціонарної насосної установки і маслороздавальної колонки. Стаціонарна насосна установка складається із електродвигуна, шестеренчастого насоса, повітряно – гідравлічного акумулятора, автоматичного вимикача, блока перепускних клапанів, всасуючої труби із сітчастим фільтром і фільтром очистки масла. Насосна установка монтується на фундаменті у маслоскладі поряд із цистерною із маслом. Маслороздавальна колонка складається із корпуса, лічильника масла і роздавального пістолета із рукавом. Масло до лічильника подається по трубі, що проходить всередині корпуса, на кінці якої розміщений запорний вентиль, який роз'єднує магістраль, що іде від насосної установки до лічильника масла. Маслороздавальна колонка встановлюється на посту для мастильно – заправних робіт в зоні ТО, іноді на значному віддаленні від насосної станції (від 5 до 15 м). На такій відстані масло з високою густиною подається поштовхами, тому для плавної подачі масла в колонках використовуються повітряно – гідравлічні акумулятори, в верхній частині яких створюється амортизуюча повітряна подушка.
|