Обладнання для пластичних мастил
Нагнітання консистентних мастил через прес – масльонки в вузли тертя автомобіля відбувається під тиском, що забезпечує прокачку мастила. Цей тиск для більшості точок мащення автомобіля складає 5 - 30 МПа. Такий тиск створюють солідолонагнітачі. По способу приводу вони поділяються на ручні, електричні і пневматичні. Ручні солідолонагнітачі, як малопродуктивні, призначаються для індивідуального використання і входять до комплекту інструменту водія. Електричні і пневматичні нагнітачі можуть бути стаціонарними і пересувними. Пересувний солідолонагнітач з електроприводом являє собою невисокий візок, на плиті якого змонтовано електродвигун, насос високого тиску, шестеренчастий редуктор, бункер, фільтр, шланг із роздавальним пістолетом, реле тиску з електровиключателем і магнітний пускач. Насос створює тиск солідолу на виході із пістолета 13 – 15 МПа, подача насоса – 1 см3 за хід плунжера, кількість робочих ходів – 225 за хвилину.
Пересувний пневматичний нагнітач мастила використовується при наявності джерела стислого повітря, що забезпечує тиск 0, 6 – 1, 0 МПа. Він являє собою бункер, встановлений на двохколісному візку. В кришці бункера встановлений пневматичний двигун золотникового типу з вертикальним плунжерним насосом високого тиску однобічної дії. Корисний об'єм бункера 30 л, продуктивність - 200 г/хв.
На потужних АТП, де є необхідність виконувати великий об'єм мастильних робіт, використовують стаціонарні багатопостові нагнітачі мастил з електро- або пневмоприводом. Стаціонарний чотирьохпостовий солідолонагнітач з електроприводом мод. 1127 складається із бункера об'ємом 200 л із шнеком, плунжерного насосу високого тиску, електродвигуна потужністю 2, 2 кВт, редуктора і трубопроводів із вентилями, до яких приєднані роздавальні шланги з пістолетами. Бункер наповнюються солідолом насосом для перекачки (мод. С – 306) під тиском 2 Мпа. Рівень наповнення бункера контролюється поплавцевими електричним датчиком із мікровиключателем, який автоматично виключає електродвигун насоса при наповненні бункера. Зміна рівня солідолу в бункері контролюється через контрольну пробку. В бункері є розрихлювач з приводом від ексцентрикового валу через редуктор. Насос високого тиску приводиться в рух від електродвигуна через редуктор. Одночасно через фільтр в насос подається мастило, яка під високим тиском через зворотній клапан поступає по трубопроводам до чотирьох шлангів із роздавальними пістолетами. Тиск, що розвиває насос (до 40 МПа), контролюється манометром.
|