Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порядок виконання роботи. 1. Відповідно до завдання (додаток Ж) підібрати для визначеного виробничого цеху підприємства харчування необхідне технологічне обладнання (механічне





1. Відповідно до завдання (додаток Ж) підібрати для визначеного виробничого цеху підприємства харчування необхідне технологічне обладнання (механічне, холодильне, теплове та допоміжне).

2. Визначити корисну та орієнтовну загальну площі обраного виробничого цеху. Розрахунок корисної площі виробничого цеху навести у вигляді табл.3.1.

Таблиця 3.1 – Визначення корисної площі овочевого цеху

Найменування обладнання* Тип, марка Кількість, шт. Габаритні розміри, мм Площа обладнання, м²
Виробничий стіл Ванна мийна двосекційна … Всього СРЦ 1500/600 Z   ВМ 2/530 Z-R …   … 1100х600х870   1050х530х870 … 1, 98   0, 56 … Sкор

* - вказується устаткування, яке встановлюється на підлозі

3. Виконати креслення плану виробничого цеху з розташуванням підібраного устаткування (формат А4, М 1: 50 чи М 1: 100).

4. Скласти та винести на аркуш з кресленням плану виробничого цеху специфікацію обладнання (табл.3.2).

Таблиця 3.2 – Специфікація обладнання

№ поз. Найменування обладнання Тип, марка Габаритні розміри, мм К-сть
  Виробничий стіл СРЦ 1500/600 Z 1100х600х870  
 

5. Висновок (аналіз врахування нормативних вимог та рекомендацій щодо розробки плану виробничого цеху закладу ресторанного господарства).

Рекомендації щодо порядку виконання роботи

1. Підбір необхідного технологічного устаткування для виробничих цехів підприємств харчування здійснюють відповідно до виробничих процесів, які відбуваються в цехах, та вимог до організації технологічних ліній, ділянок, робочих місць на основі наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 3 січня 2003 року №2 " Про затвердження Рекомендованих норм технічного оснащення закладів громадського харчування" за допомогою каталогів обладнання.

При виборі обладнання перевагу слід надавати вітчизняним зразкам; встановлення імпортного устаткування передбачається в тому випадку, якщо воно за тими чи іншими показниками переважає вітчизняне або якщо подібне в Україні не випускається.

Технічна характеристика обладнання визначається за каталогами фірм-постачальників торговельно-технологічного устаткування, що працюють на ринку України, або за довідниковою літературою.

Допоміжне устаткування (виробничі столи, полиці, шафи, стелажі, тощо) підбирається після вибору основного за технологічною необхідністю обладнання.

2. Площа будь-якого з виробничих цехів визначається в залежності від переліку підібраного обладнання.

Корисна площа цеху, Sкор, м², розраховується, як сума площ, яку займає встановлене в даному приміщенні устаткування:

, (3.1)

де p – кількість одиниць обладнання даного виду (типу), шт.;

S – площа, яку займає одиниця обладнання цього виду, м2.

На основі корисної площі визначається орієнтовна загальна площа цеху, Sо, м²:

, (3.2)

де k – коефіцієнт використання площі приміщення цеху (заготівельні та холодний цехи – 0, 35; гарячий, кондитерський та кулінарний цехи – 0, 3; цех обробки зелені та доготівельний – 0, 4).

3. План виробничого цеху зображають у вигляді горизонтального перетину по будівлі на рівні вікон і дверей. На плані мають бути показані будівельні конструкції (стіни, колони, вікна, двері тощо) іпідібране обладнання. Рекомендовані розміри прорізів вікон та дверей наведені в табл.3.3.

Таблиця 3.3 – Рекомендовані розміри прорізів вікон та дверей

Конструктивний елемент Вікно Двері Вікно роздавальні
Висота, мм                
Ширина, мм                
                 
            - - -
            - - -
  - - -   - - - -

На плані вказують основні будівельні розміри: відстань (крок) колон та загальну довжину і ширину виробничого приміщення. Крім того, показують прив'язочні розміри розташування устаткування: відстань між осьовими лініями обладнання чи його габаритами і стінами або осями колон; відстань між суміжно розташованим обладнанням.

Розмірну лінію на її перетині з виносними або з осьовими лініями обме­жують насічками завдовжки 2-4 мм, що проводяться з нахилом управо під ку­том 45° до розмірної лінії. При цьому розмірні лінії повинні виступати за край­ні виносні лінії на 1-3 мм.

На зображенні плану стінний матеріал, що є для даної споруди переважаючим, умовним зо­браженням не виділяється. Контури стін наводять жирною лінією (1 мм), а отвори - тонкою (0, 5 мм).

Номери позицій обладнання вказують на полицях ліній-винесень, які проводять від зображення устаткування, поруч із зображенням без лінії-винесення або в межах контурів зображеного обладнання.

Розмір шрифту для позначення позицій повинен бути на один-два номери більшим, ніж розмір шрифту, який вживається для розмірних чисел на тому ж кресленні.

Виконуючи креслення плану виробничого цеху, слід пам’ятати наступне:

- виробничі цехи повинні бути прямокутної конфігурації, без виступів, щоб уникнути нераціонального використання площ та не ускладнювати догляд за приміщеннями, мати природне освітлення (бічне, верхнє) та не бути прохідними (виключення складають відділення цехів, які зв’язані з цехами послідовним технологічним процесом);

- у всіх виробничих цехах обов’язковою є наявність трапу (з розрахунку один трап на 100 м2 площі, але не менше одного на приміщення). Прийомний отвір трапу перекривають решіткою з нержавіючої сталі чи пластмаси в рівень з підлогою. Трап, як правило, має розміри 100х100 мм;

- при розміщенні обладнання у виробничих цехах потрібно, щоб технологічні лінії, ділянки, робочі місця комплектувалися з дотриманням мінімальних допустимих відстаней між окремими одиницями устаткування або між обладнанням і стіною для забезпечення нормальних умов монтажу, експлуатації та ремонту (табл.3.4 та табл.3.5);

Таблиця 3.4 - Мінімальні допустимі відстані між

Вид обладнання Відстань, м
Механічним обладнанням та стіною Окремими одиницями устаткування Центрами картоплеочисних машин в разі паралельного їх розташування Посудомийною машиною (з боку обслуговування) та стіною Кондитерськими шафами Спеціалізованою жаровою апаратурою Центрами харчоварильних котлів Мармітами (з боку обслуговування) та робочими столами або стіною Паралельно розміщеними мармітами Стіною та допоміжним обладнанням Стіною та допоміжним устаткуванням біля вікон Допоміжним обладнанням 0, 4 0, 7   0, 8 1, 0 0, 6 0, 5 1, 5   0, 9 1, 8 0, 05 0, 2 0, 1

Таблиця 3.5 – Ширина проходів у виробничих цехах

Проходи Ширина, м, не менше
Між технологічними лініями обладнання (столами, мийками тощо) при розташуванні робочих місць в проході у два ряди: - при довжині лінії обладнання до 3 м - те саме, більше 3 м   1, 2 1, 5
Між стіною і технологічною лінією обладнання (з боку робочих місць) 1, 0
Між технологічними лініями обладнання (столами, мийними машинами тощо) і лініями обладнання, що виділяють тепло 1, 3
Між технологічними лініями обладнання і роздавальною лінією 1, 5
Між стіною і плитою (з боку топкового отвору): - при твердому паливі - при інших видах палива   1, 5 1, 25

- все устаткування по довжині і ширині приміщення бажано прив’язувати до найближчої будівельної конструкції (найчастіше стіни);

- компонувальне рішення приміщень виробничих цехів повинно передбачати поточність технологічного процесу та виключати зустрічні потоки сировини, напівфабрикатів і готової продукції.

4. Специфікація обладнання розташовується над основним написом на відстані 10-12 мм.

 

Розміри

Нанесення розмірів є важливим етапом в розробці конструкторській документація.

Є безліч команд, призначених для нанесення і форматування розмірів на кресленні. Для швидкого форматування розмірів і забезпечення їх відповідності державним стандартам і стандартам підприємства використовуються розмірні стилі.

Розмірний стиль - це іменований набір розмірних параметрів, керівників зовнішнім виглядом розмірів, наприклад, стилем стрілок, розташуванням тексту і двосторонніми допусками.

Для створення розмірного стилю натискаємо лівою кнопкою миші на падаюче вікно «Розміри». В меню, що з’явилося, обираємо команду «Розмірний стиль». Далі з’являється диспетчер розмірних стилів, де ми натискаємо команду «Новий» і задаємо ім’я нового стилю, а також нижче вказуємо «на основі якого» стилю (наприклад, «Standard») ми створюємо новий та для яких розмірів (вкладка «Розміри», наприклад, «Лінійні розміри»). Потім з’являється вікно «Новий розмірний стиль»: «Назва Вашого стилю», де задаємо необхідні параметри розмірів (лінії, символи та стрілки і т. д., окрім «Альт. одиниць» та «Допусків»). При цьому на екрані, що знаходиться на даному вікні в правому верхньому кутку даного вікна, зображений приклад майбутнього розмірного стилю.

Розміри містять в собі наступні елементи: розмірний текст, розмірні лінії, виносні лінії та стрілки. Тому необхідно мати навички роботи з текстовим стилем.

Для створення текстового стилю натискаємо лівою кнопкою миші на падаюче вікно «Формат» або «Анотація». В меню, що з’явилося, обираємо команду «Стиль тексту». У вікні «Текстові стилі» натискаємо команду «Створити» і задаємо ім’я нового стилю, а також розділи даного вікна: шрифт, розміри та ефекти (одиниці задаються попередньо через головне меню «А» - «Утиліти», «Одиниці»). Далі натискаємо команду «Зробити поточним».

Також у вікні «Текстові стилі» - «Поточний текстовий стиль» – «Стилі» можна обирати інші стилі (стандартні або створені попередньо).

Розміри можна створювати для різних типів об'єктів, які можуть бути орієнтовані різним чином. Існують наступні основні типи нанесення розмірів: лінійний, радіальний (радіус, діаметр, із зламом), кутовий, ординатний, довжина дуги.

Найчастіше застосовуються лінійні розміри, які бувають горизонтальними, вертикальними, паралельними, кутовими, базовими або у вигляді ланцюгів.

Для того, щоб нанести лінійний розмір, натискаємо лівою кнопкою миші на падаюче вікно «Розміри». В меню, що з’явилося, обираємо команду «Лінійний». Потім, при включеному режимі «Прив’язка», на об’єкті, зображеному на графічному екрані, визначаємо (лівою кнопкою миші) початкові точки першої та другої виносних ліній. Далі вказуємо положення розмірної лінії, витягуючи її в той бік куди потрібно на відстань, яку задаємо в командній строчці.

Для зміни параметрів розмірних елементів, необхідно на розмірі натиснути правою кнопкою миші та обрати в меню, що з’явилося, команду «Властивості». В діалоговому вікні «Властивості» і відбувається зміна будь-яких параметрів розмірів.

Виноска

Для того, щоб зробити виноску (наприклад, для позначення обладнання на кресленні) в AutoCAD 2010-2012 натискаємо лівою кнопкою миші на падаюче меню «Розміри». В меню, що з’явилося, обираємо команду «Мультивиноска» . Далі на графічному екрані обираємо точку, з якої наша виноска буде виходити (наприклад, центр обладнання), і закріпляємо її натисненням лівої кнопки миші. Потім вводимо текст (ЛР №1, завдання 2), який буде відображатися біля нашої виноски (наприклад, номер обладнання), і закріпляємо його натиснення кнопки ОК на меню, що з’являється при кожному вводі тексту.

Для зміни параметрів виноски, необхідно на ній натиснути правою кнопкою миші та обрати в меню, що з’явилося, – «Властивості». В діалоговому вікні «Властивості» виноски ми можемо змінити її колір, розмір, а також вид стрілки виноски (зафарбована, не зафарбована, кружечок, нахилена риска, або ж відсутність стрілочки).

Також виноску можна створити за допомогою команди «Відрізок» панелі «Малювання» з ввімкненим режимом «Полярного відслідковування» – ОТС-ПОЛЯР.

Примітка. При нанесенні на креслення виносок, їх горизонтальні полки повинні знаходитися на одному рівні.

 

Структура завершеної роботи

- дата проведення заняття;

- номер і назва роботи;

- мета і завдання роботи;

- вихідні дані;

- порядок виконання роботи;

- графічна частина (виконана на персональному комп’ютері за допомогою системи автоматизованого проектування AutoCad та роздрукована, приклад – додаток З);

- висновок.

Запитання для самоперевірки

1. Як підбирається технологічне обладнання для виробних цехів закладів ресторанного господарства?

2. Як розраховуються корисна та орієнтовна загальна площі виробничого цеху?

3. Сформулюйте основні принципи проектування виробничих цехів підприємств харчування.

4. Правила нанесення лінійних розмірів.

5. Яким чином створюється виноска для позначення обладнання?

Рекомендована література

Основна: 5, с.29-33; 6; 8; 9, с.237-303; 10, с.67-76; 11, с.111-134; 12, с.133-158; 13, с. 35-45; 14, с.161-192.

Додаткова: 15; 17; 18; 19; 20; 21; 23.

 







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 875. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...


Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Правила наложения мягкой бинтовой повязки 1. Во время наложения повязки больному (раненому) следует придать удобное положение: он должен удобно сидеть или лежать...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия