Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Умови і способи переходу роти в наступ
У залежності від обстановки і поставлених задач наступ може вестися на противника, що обороняється, наступаючого противника, або на противника, який відходить.

Наступ на противника, що обороняється, здійснюється з положення безпосереднього зіткнення з ним або з ходу.

Наступ на наступаючого противника ведеться шляхом зустрічного бою.

Наступ на противника, що відходить, здійснюється шляхом його переслідування.

Наступ на противника, що обороняється, з положення безпосереднього зіткнення з ним здійснюється в заздалегідь створеному бойовому порядку після необхідного перегрупування. Сутність цього способу наступу полягає в тому, що підрозділи завчасно і потай займають вихідне положення і після потужної вогневої підготовки й ударів авіації переходять в атаку. При такому способі переходу в наступ дається можливість краще вивчити оборону противника і місцевість, детально підготувати наступ у всіх ланках, надійно придушити оборону вогнем усіх засобів, а також досягти одночасного переходу танків і піхоти в
атаку.

Для заняття вихідного положення використовуються наявні траншеї, окопи й укриття або обладнаються нові. Вихідне положення займається по схованих шляхах і ходам сполучення, як правило, у нічний час або в інших умовах обмеженої видимості, щоб противник не виявив підготовки до наступу.

Вихідне положення звичайно займається в ніч перед атакою або за добу до її початку.

Наступ на противника, що обороняється, рота (батальйон) веде в різних умовах. Під умовами наступу розуміються фактори, що окремо чи в сукупності впливають на порядок і зміст роботи командира по підготовці бою, особливо по його організації, а також на способи переходу в наступ і його ведення. Такими факторами є: ведення наступу на початку чи в ході війни з застосуванням ядерної і звичайної зброї чи із застосуванням тільки звичайної зброї; положення підрозділів до початку наступу, їхній стан і можливості; склад і стан противника і характер його оборони; характер місцевості, стан погоди, час року і доби; радіаційна, хімічна і бактеріологічна (біологічна) обстановка.

При наступі з застосуванням ядерної зброї зусилля механізованих і танкових підрозділів повинні бути спрямовані на максимальне використання результатів ядерних ударів і завершення розгрому противника. У цих умовах підрозділи атакують противника на більш широкому фронті і діють звичайно по напрямках. Наступ підрозділів характеризується нерівномірністю просування по фронту й у глибину, підвищеною морально-психологічною і фізичною напругою особового складу, а також необхідністю подолання зон радіоактивного зараження, ділянок сильних руйнувань і ліквідації наслідків застосування противником зброї масового ураження.

Якщо наступ ведеться з застосуванням тільки звичайної зброї, то знищення противника досягається ударами авіації, вогнем артилерії і рішучих дій підрозділів. У цих умовах підрозділу часто будуть наступати на відносно меншому фронті (на ділянці прориву полку) і знаходитися в постійній готовності до дій із застосуванням ядерної зброї.

При наступі на противника, що обороняється, особливо коли він завчасно перейшов до оборони, роті (батальйону) нерідко прийдеться долати смугу забезпечення, де противник планує створення ядерно-мінних загороджень. Причому перед переходом у наступ на початку війни рота (батальйон) знаходиться звичайно в прикордонній зоні в пункті постійної дислокації.

Перед наступом на противника, що обороняється, у ході війни рота (батальйон) може знаходитися в тилу своїх військ у визначеному районі, переслідувати противника, займати оборону або вихідне положення (вихідний район) для наступу після зміни військ, що обороняються.

У ході розвитку наступу наших військ противник буде прагнути перейти до оборони частинами, що відходять чи підходять із глибини на рубежах (у тому числі і на водяних перешкодах), підготовлених чи непідготовлених в інженерному відношенні.

Важливими факторами, що характеризують умови наступу, є також обмеженість часу на організацію, ведення бою на різній місцевості, час доби і року.

У залежності від викладених умов перехід у наступ на противника, що обороняється, здійснюється з ходу, або з положення безпосереднього зіткнення з ним.

При застосуванні ядерної зброї наступ з ходу є основним способом переходу в наступ. Цей спосіб більш вигідний і при застосуванні звичайної зброї, так як він у більшому ступені забезпечує досягнення раптовості і збереження сил і засобів від зброї усіх видів, особливо високоточної. Сутність способу полягає в тім, що організація бою здійснюється в той період, коли підрозділи знаходяться поза зіткненням із противником, а їхнє висування, розгортання в передбойові, бойові порядки і перехід в атаку проводиться безупинно, з ходу.

Перехід у наступ на противника, що обороняється, з положення безпосереднього зіткнення з ним рота (батальйон) здійснює в заздалегідь створеному бойовому порядку. Причому він створюється після необхідного перегрупування, або при сприятливих умовах одночасно із зміною військ, що обороняються, висуваючи з глибини. При такому способі переходу в наступ підрозділи можуть знаходитися відносно тривалий час у щільній побудові сил і засобів у зоні впливу артилерії і тактичних засобів ядерного нападу противника, що ускладнює збереження боєздатності підрозділів.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1523. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия