Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ТЕМА 23. ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА. ЮРИДИЧНИЙ ПРОЦЕС
Питання, що виносяться на розгляд на семінарському занятті.

1. Поняття і структура юридичної практики.

2. Види юридичної практики.

3. Юридичний процес, його ознаки та стадії.

4. Вимоги до юридичного процесу та юридичної процедури.

5. Види юридичного процесу.

Методичні рекомендації

Після ознайомлення із загальними ознаками та системою наукових юридичних знань більш зрозумілими стають питання практичної діяльності, що здійснюється у сфері дії права. Юридична практика – складне поняття, що розглядається і як види юридичної діяльності, і як теоретико-правовий досвід, юридичне надбання.

Юридична діяльність своїм правовим впливом пронизує майже всі сфери суспільного життя, що підлягають правовому регулюванню. Отже, під юридичною діяльністю слід розуміти один з різновидів соціальної діяльності, що здійснюється юристами-фахівцями з метою отримання правового результату, задоволення законних потреб та інтересів соціальних суб'єктів відповідно до вимог права.

Юридичний процес як комплексна система має ряд специфічних ознак, характерних для всіх правових форм діяльності органів держави. Насамперед, цей розгляд - це розгляд певної юридичної справи, здійснюваний на основі закону.

Юридичний процес як правова форма діяльності уповноважених органів і посадових осіб, характеризується визначеністю компетенції, функцій і повноважень цих суб'єктів. Одні (органи держави і посадові особи) виконують організаційну функцію, на них покладається відповідальність за результат процесу, інші (позивачі, потерпілі, відповідачі, правопорушники й ін.) мають певні права і гарантії і можуть розраховувати на охорону їх особистості і законних інтересів. Теорія і практика юридичного процесу є результатом об'єктивних процесів інтеграції диференціації знання, що відбуває як усередині юриспруденції, так і на стиках її із суміжним знанням.

Практичні завдання

Під час підготовки до семінарського заняття курсанти та студенти повинні.

Засвоїти визначення понять: юридична практика, правотворча практика, правозастосовна практика, інтерпретаційна практика, юридичний процес, цивільний процес, адміністративний процес, кримінальний процес.

1. Дайте визначення юридичної практики.

2. Визначте структуру юридичної практики.

3. Охарактеризуйте види юридичної практики за схемою.

Види юридичної практики залежно від змісту Види юридичної практики за суб’єктами Види юридичної практики залежно від функціональної ролі
     
     
     


Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 288. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2019 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия