Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Заподіяної зеленим насадженням у межах міст України
 

Постановою Кабінету Міністрів України № 559 затверджена такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної підприємствами, установами, організаціями та громадянами, зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, унаслідок знищення або пошкодження дерев, чагарників, газонів і квітників, а також використання не за призначенням парків, скверів, гідропарків, інших озеленених та земельних ділянок, відведених для їх створення, самовільний проїзд та заїзд транспортних засобів, засмічення водойм на їх територіях.

Нормативним документом встановлено, що розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, обчислюється працівниками Міністерства охорони навколишнього природного середовища, його органів на місцях та інших спеціально уповноважених органів державної виконавчої влади, яким надане право розглядати справи про адміністративні правопорушення.

Розрахунок збитків за знищення або пошкодження дерев і чагарників. Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників, наведені в табл. 52.

До категорії пошкоджених до ступеня припинення росту належать дерева з переломом стовбура, пошкодженням кори понад 30 % його периметра незалежно від висоти стовбура, з пошкодженням крони більше її половини, пошкодженням та обломом скелетних коренів понад половину периметра стовбура, а також повалені дерева та ті, що мають нахил, спричинений дією антропогенних факторів, понад 30 % від вертикальної осі, та зрубані чи викорчувані чагарники.

До категорії пошкоджених до ступеня неприпинення росту належать дерева з обломом вершин або пошкодженням крони від 1/3 до 1/2 її довжини, пошкодженням кори від 10 до 30 % периметра стовбура незалежно від його довжини за висотою стовбура, з пошкодженням та обломом скелетних коренів від 1/4 до 1/2 периметра стовбура, обламаними, обрубаними, обрізаними боковими гілками, а також дерева, що мають нахил, спричинений дією антропогенних факторів, 30 % від вертикальної осі, без відриву коренів.

До категорії знищених належать дерева та чагарники, зрубані без спеціального на те дозволу або за дозволом, але не ті дерева і чагарники, не на тих ділянках і не в тій кількості, що передбачено дозволом. Дія цієї такси не поширюється на культурні плодові дерева та чагарники, що зростають на земельних ділянках, переданих у власність або наданих у користування для індивідуального житлового і дачного будівництва, ведення особистого підсобного господарства.

 

Таблиця 52 – Такси для обчислення розміру шкоди заподіяної деревам та чагарникам

Діаметр дерева (у корі) біля шийки кореня, см За кожне дерево знищене або пошкоджене до ступеня припинення росту, грн За кожне дерево пошкоджене до ступеня неприпинення росту, грн
До 6,0
6,1–10,0
10,0–14,0
14,1–18,0
18,1–22,0
22,1–26,0
26,1–30,0
30,1–34,0
34,1–38,0
38,1–42,0
42,1–46,0
46,1–50,0
За кожний сантиметр діаметра понад 50 см
За кожний кущ красивоквітучого вічнозеленого хвойного чагарника та троянд
За кожний кущ чагарника, висадженого в огорожі та бордюрі

 

Розмір шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкод­ження до ступеня припинення росту дерев і чагарників декоративних і цінних порід: ялини колючої, ялиці, модрини, туї, сосни Веймутової, сосни ельдарської, сосни піцундської, кипарисів, гінкго дволопатевого, кедрів усіх видів, секвої вічнозеленої, катальпи, самшиту, платана, дуба австрійською і пухнастого, лавра, лавровишні, липи американської, магнолії, горіхоплідних, софори, фотінії, прищеплених видів і форм деревних і чагарникових рослин, обчислюється за таксою, збільшеною у 2 рази.

Розмір шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження до ступеня припинення росту чи неприпинення росту хвойних та вічнозелених рослин у грудні–січні, обчислюється за таксою, збільшеною у 4 рази.

У разі привласнення буреломних, вітровальних і зрубаних дерев, а також самовільної рубки сухостійних дерев шкода обчислюється у такому розмірі як і за кожне дерево, пошкоджене до ступеня неприпинення росту, але зменшеному в 2 рази.

Розрахунок збитків за знищення або пошкодження газонів і квітників.Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження газонів та квітників, наведені в табл. 53.

За самовільне зрізання квітів розмір шкоди обчислюється за ринковими цінами на квіти, збільшеними у 10 разів. Під самовільним зрізанням квітів розуміють їх зрізання без спеціального на те дозволу або наявності дозволу, але не тих квітів, не на тих площах, ділянках, не в тій кількості, що передбачено дозволом.

Під пошкодженням газонів і квітників розуміють дії, що спричинили відмирання трав’яного покриву чи квіток, їх коренів обсягом до 50 % пошкодженої площі газону або квітника, а також їх забруднення, засмічення, витоптування.

 

Таблиця 53 – Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної газонам і квітникам, грн

 

Газони, квітники За знищення газонів і квітників За пошкодження газонів і квітників
Газони, за 1 м²
Партерні
Звичайні
Лугові
Квітники, за 1 кущ або 1 цибулину
Півонії та жоржини
Оранжерейні
Цибулинні
Інші багаторічні квіти, що зимують або не зимують у ґрунті    

 

Під знищенням газонів та квітників розуміють такі дії, що спричинили відмирання трав’яного покриву чи квіток та їх корені обсягом 50,1 % та більше пошкодженої площі газону або квітника.

Розрахунок збитків, заподіяних паркам, скверам, гідропаркам, іншим обєктам озеленення загального використання у межах населених пунктів.Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслі­док використання не за призначенням парків, скверів, гідро­парків, інших озеленених та земельних ділянок, відведених для їх створення, а також за самовільний проїзд та заїзд на них транс­портних засобів, засмічення водойм на їх територіях наведені в табл. 54.

Під використанням не за призначенням парків, скверів, гідропарків, інших озеленених та земельних ділянок розуміють таке використання, що здійснюється без спеціального на те дозволу органу виконавчої влади.

 

Таблиця 54 – Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслі­док використання не за призначенням парків, скверів, гідро­парків та інших озеленених ділянокДата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1074. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия