Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару.
Мақсаты: оқушылардың жай және құрама есептерді шығару үшін білім, білік, дағдыларын жетілдіру; логикалық ойлауларын дамыту. Сабақтың түрі: аралас сабақ. Әдісі: іздену- ойлау, сұрақ-жауап, түсіндіру, дәлелдеу. Көрнекілігі: оқулық, ережелер, геометриялық фигуралар. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, түгелдеу, оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақтың қожайыны – оқулық, оның көмекшілері – дәптер, қалам, сызғыш, қарындаш және белгі карточкалары. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 3.(балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру). ІІІ. Мақсат қою кезеңі: сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау. ІҮ. Сабақтың тақырыбымен жұмыс. Кіріспе:
№ 3. Есептің шартын сұрақпен толықтыр және оны шығар. Оқушының түсіндіріп шығаруы:
Шешуі: 240: 40 – 320: 80 = 2 (м) № 4. Жұптық жұмыс. Ш: (550 + 450): 50 = 1000: 50 = 20 (м) № 5. Жеке жұмыс. Шешуі төмендегідей болатын есептер құрастыр. а). 21 ∙ 3 = 63 (тг. бояғыш); ә). 17 ∙ 6 = 102 (тг. карандаш); б). 21∙ 3 + 17 ∙ 6 = 165 (тг. барлығы) в). 17 ∙ 6 – 21 ∙ 3 = 39 (тг. Артық) Ү. Жаңа сабақты пысықтау: № 6. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте: А). см және мм-ге; 909 мм = 90 см 9 мм 120мм = 12 см 1000мм = 100 см 105 мм = 10 см 5 мм 100 мм = 10см 20мм = 2см Ә).дм, см және мм –ге. 909 мм = 9дм 9 мм 120 мм = 1дм 2см 105мм =1дм 5мм 4. Шығармашылық жұмыс. № 8. ҮІ. Үйге тапсырма: № 7. Бағалау. № 8.Тақырыбы: Өткенді қайталау. № 1 ө.ж. Мақсаты: оқушылардың білім, білік дағдыларының деңгейін анықтау; қосу, азайту, көбейту және бөлуді орындау; теңдеулерді және есептерді шығару; геометриялық фигураларды сызу және тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін есептеу. Көрнекілігі: сызба, суреттер. Әдісі: түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап,
|