Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Рекомендовано до друку 21 страница





 

У грі можуть брати участь від трьох до п'яти команд, що складаються з 2–4 чоловік. Учасникам пропонується розробити маршрути і скласти графіки доставки товарів для п'яти днів тижня.

 

Переможцем у грі стає та команда, що розробить маршрути і складе графіки доставки за найнижчою вартістю.

 

За кілька днів до початку проведення гри кожна команда має одержати роздруковані інструкції, що допоможуть ознайомитися з умовами.

 

Безпосередньо перед початком гри її організатор проводить короткий інструктаж, у ході якого відповідає на питання учасників і пояснює спосіб заповнення розрахункових і аналітичних форм.

 

По завершенні інструктажу команди отримують:

 

1. Карту-схему зони обслуговування, що містить відомості про місцезнаходження складу і магазинів (додаток А).

 

2. Координати магазинів (додаток Б).

 

3. Відомість замовлень магазинів по днях тижня (додаток В).

 

4. Форму розрахунку основних параметрів маршрутів (додаток Д).

 

5. Форму графіка роботи транспорту (додаток Е).

 

6. Форму розрахунку загальних витрат на доставку замовлень (додаток Ж).

 

7. Форму плану виконання замовлень (додаток 3).

 

8. Форму аналізу результатів планування доставки замовлень (додаток К).

 

Кожному учасникові рекомендується також скласти короткий конспект основних умов ділової гри.

 

Одержавши інструктаж, команди приступають до розробки маршрутів, складання графіків постачань і визначення витрат. Після завершення роботи кожна команда передає аналіз результатів планування доставки замовлень (додаток Л) організаторові гри, що оцінює результати й обговорює кінцевий підсумок з командами-учасницями.

 

Ця розробка може бути використана як практичне завдання, що передбачає розподіл варіантів за днями тижня, для яких треба визначити маршрут та вартість перевезень.

 

Методичні рекомендації

 

Короткий конспект основних умов ділової гри повинен мати таку ж структуру, як і виклад умов ділової гри. Приклад конспекту основних умов гри наведено в додатку М.

 

Команди визначають перший кільцевий маршрут, виконують по ньому розрахунки пробігу, часу і завантаження. Форма, за якою розраховуються параметри маршрутів (основна робоча форма ділової гри), наведена в додатку Д.

 

Кільцеві маршрути можуть розроблятися, наприклад, у такий спосіб. Уявлюваним променем, що виходить із точки 0 і поступово обертається за (або проти) часовою стрілкою, починаємо "стирати" з координатного поля зображені на ньому магазини (ефект "двірника" – склоочисника). Як тільки сума замовлень "стертих" магазинів досягне місткості транспортного засобу, фіксуємо сектор, що обслуговується одним кільцевим маршрутом, і намічаємо шлях об'їзду магазинів. Слід зазначити, що цей метод дає точні результати у тому випадку, коли відстань між вузлами транспортної мережі по існуючих дорогах прямо пропорційна відстані по прямій.

 

З методами оптимізації кільцевих маршрутів бажано познайомитися до проведення ділової гри.

 

Приклад розрахунків за першим маршрутом наведений у табл. 12.5.

 

Таблиця 12.5. Приклад розрахунку параметрів першого маршруту

 

№ маршруту № магазину Розмір замовлення, коробок Результати розрахунку за маршрутом
П М Н
      -   Шлях об'їзду магазинів за маршрутом М: 0—29—30—2—1—0
      -   Кількість перевезеного вантажу Р = 118 коробок
    - -   Довжина маршруту L = 32 км
          Час роботи машини на маршруті Т = 32 ž 3 + 118 ž 0,5 + 15 х 4 = 215 хв

 

Пояснимо розрахунки, виконані за замовленнями ряду магазинів на понеділок. Установимо вихідний з точки 0 уявлюваний промінь у горизонтальне положення (промінь перетне магазин 29) і почнемо обертати його за годинною стрілкою, формуючи завантаження автомобіля продуктами і напоями. Для магазину № 29 в автомобіль завантажують 28 коробок (16 коробок продуктів і 12 – напоїв).

 

Далі в поле обслуговування потрапляє магазин № 30, для якого вантажать 44 коробки (24 коробки продуктів і 20 – напоїв). Продовжуючи рух, здійснюємо замовлення першого магазину (8 коробок напоїв). Сумарне завантаження автомобіля при цьому досягне 80 коробок. Наступний, "стертий" променем магазин замовив 38 коробок продуктів і напоїв (магазин № 2). Вантажомісткість автомобіля дає змогу виконати і це замовлення. Загальна кількість вантажу в машині – Р = 118 коробок, показує, що формування маршруту завершене.

 

Шлях об'їзду магазинів записується у вигляді послідовності чисел, що відповідають номерам магазинів, які об'їжджуються. Наприклад, запис 0–1–5–7–0 означає, що автомобіль, виїхавши зі складу (пункт 0), направився в магазин № 1, потім у магазин № 5, далі в магазин № 7, а потім повертається на склад (пункт 0).

 

Вивчення карти дає змогу знайти оптимальний шлях об'їзду магазинів М: 0–29–30–2–1–0. Порахувавши кількість кліток-кілометрів, одержуємо довжину першого маршруту: L = 32 км.

 

Час роботи автомобіля на маршруті складається з декількох доданків:

 

– час руху автомобіля: 32 км ž 3 хв/км = 96 хв;

 

– час на розвантаження автомобіля в магазинах: 118 коробок • 0,5 хв/коробку = 59 хв;

 

– час на операції підготовки і завершення розвантаження в магазинах: 4 магазини ž 15 хв/магазин = 60 хв.

 

Загальний час роботи автомобіля на маршруті становитиме: Т = 32 ž 3 + 118 ž 0,5 + 15 ž 4 = 215 хв.

 

Діючи подібним способом, планують необхідну кількість маршрутів, що дає змогу виконати всі замовлення магазинів. Потім, користуючись отриманими значеннями часу роботи автомобіля на маршруті, складають графік роботи транспорту (додаток Е).

 

Рішення про використання тієї або іншої машини на черговому розрахованому маршруті приймається на підставі зіставлення фактично відпрацьованого машиною часу і тимчасовою довжиною цього маршруту. Нагадаємо, що за встановленими тарифами оплачуються лише ті машини, що відробили від 6 до 8 год на день (менше 6 год – штраф, більше 8 год – понаднормова оплата).

 

Складання графіка дає змогу сформувати цілісне бачення процесу доставки (у тимчасовому розрізі). При цьому можливе повернення до попереднього етапу ділової гри і коректування деяких маршрутів з метою оптимізації усього графіка.

 

Після складання графіка за формою додатка Е розраховують загальні витрати з доставки товарів. Розрахунок витрат також може супроводжуватися коригуванням маршрутів, графіка і розподілом обсягів перевезень між власним і найманим транспортом.

 

На завершення ділової гри команди складають план виконання замовлень (додаток 3) і проводять аналіз результатів планування процесу доставки. Форма аналізу наведена в додатку К.

 

Умови ділової гри

 

1. Характеристика району, що обслуговується.

 

Учасник ділової гри виступає в ролі керуючого з питань транспорту оптової фірми, що поставляє різні товари в 30 магазинів, розташованих на території району. Карта-схема району – це лист зошита "у клітинку", на якому нанесені координатні осі. Вертикальні і горизонтальні лінії сітки виступають дорогами, що можуть бути використані для поїздок з одного пункту в будь-який інший пункт на карті. При цьому рух транспорту здійснюється тільки по горизонтальних або вертикальних лініях сітки. На перетині вертикальних і горизонтальних ліній знаходяться склад і магазини, що обслуговуються.

 

Масштаб карти: 1 клітинка = 1 км2, тобто довжина сторони клітинки – 1 км. Це дає змогу визначити відстань між будь-якими двома точками на карті.

 

2. Товари, що доставляються в магазини.

 

Зі складів компанії в магазини доставляється продукція трьох укрупнених груп: продовольчі товари (П), напої (Н) і миючі засоби (М). При завантаженні автотранспорту варто враховувати, що продовольство і миючі засоби не підлягають спільному перевезенню. Інших обмежень у спільному перевезенні товарів, що доставляються, немає, тобто напої можуть перевозитися в одній машині з миючими засобами або з продовольством.

 

Товари всіх трьох груп упаковані в коробки однакового розміру. При виконанні практичного завдання вантаж буде вимірюватися кількістю коробок. У цих одиницях представляється замовлення, указується вантажомісткість автомобіля, розраховуються показники використання транспорту.

 

3. Замовлення у магазині. Відомості наведені в додатку В.

 

4. Характеристика використовуваних транспортних засобів. Фірма володіє невеликим парком транспортних засобів,

 

що складаються із шести автомобілів. Цей парк може виконати лише обмежену частину необхідних перевезень. Для здійснення інших постачань компанія залучає наймані транспортні засоби. Причому наймані транспортні засоби дозволяється залучати тільки в тому випадку, якщо усі власні автомобілі вже задіяні.

 

Вантажомісткість власного і найманого транспорту становить 120 одиниць вантажу (коробка).

 

5. Розрахунок часу роботи транспорту.

 

Обіг транспортного засобу охоплює:

 

– час на завантаження на складі;

 

– час проїзду по маршруту;

 

– час на розвантаження в магазині;

 

– додатковий час, необхідний для перерв у роботі водія.

 

Ці періоди часу розраховуються у такий спосіб.

 

5.1. Час на завантаження на складі.

 

Усі намічені до поїздки автомобілі виїжджають зі складу рівно о 8-й год. Час першого завантаження транспорту не входить у робочий час водія.

 

Можливо, що протягом дня транспортний засіб буде використано для виконання більш ніж одного маршруту. У цьому випадку кожній наступній поїздці буде передувати 30-хвилинне завантаження.

 

5.2. Час проїзду за маршрутом.

 

Середня швидкість на маршруті приймається рівною 20 км/год, тобто 1 км машина проїжджає за 3 хв (це означає, що сторону однієї клітинки на карті машина проїжджає за 3 хв).

 

5.3. Час розвантаження.

 

Час розвантаження приймається з розрахунку 0,5 хв на одну одиницю вантажу (наприклад, 76 коробок буде розвантажено за 38 хв).

 

Крім того, необхідно врахувати час на операції, пов'язані з оформленням прибуття вантажу в магазин, а також на операції з підготовки і завершення розвантаження автомобіля. Норма часу на ці операції становить 15 хв на один магазин.

 

5.4. Перерви в роботі водія.

 

Якщо довжина маршруту вимагає, щоб водій провів за кермом автомобіля понад 5,5 год, тобто проїхав більше 110 км, то до його робочого часу варто додати 30 хв для перерви.

 

5.5. Загальний час роботи.

 

Максимально припустимий денний робочий час для кожного транспортного засобу і водія – 11 год. Ні за яких обставин графік доставки вантажів не повинен передбачати перевищення цього максимуму.

 

Основна тривалість робочого дня водія – 8 год, після чого його робочий час оплачується за системою понаднормової оплати до 11 год у день.

 

6. Витрати на утримання й експлуатацію транспортних засобів.

 

Кожна фірма, що володіє транспортом, несе умовно-постійні й умовно змінні витрати з його утримання. Умовно-постійні витрати на утримання одного власного транспортного засобу становлять 300 грн у день.

 

Умовно-змінні витрати визначаються питомою вартістю 1 км пробігу, що для власного транспорту становить 15 грн/км.

 

У витратах на використання найманого транспорту також присутні постійна і змінна складові. Одержавши найманий автомобіль, фірма сплачує за нього 1500 грн на день незалежно від ступеня його використання. Пробіг найманого транспорту оплачується за ціною 30 грн/км. Ці розцінки охоплюють оформлення замовлення, експедирування і страхування вантажу.

 

7. Витрати понаднормової праці.

 

Основний робочий день водіїв – 8 год, включаючи можливу перерву в дорозі. Понад цей період часу до максимально дозволеної кількості годин (11 год) понаднормова робота розраховується з точністю до хвилини й оплачується за розцінками 15 грн/год (тобто 25 коп./ хв).

 

8. Інші види витрат.

 

Якщо графік передбачає використання найманого транспорту, що перевозить напої, то з метою безпеки варто взяти працівника для охорони. Додаткова вартість такої послуги дорівнює 600 грн на людину на одну машину в день. Іншими словами, якщо в один день використовуються два найманих засоби для перевезення напоїв, витрата в цей день становитиме 1200 грн (незалежно від того, по скільки поїздок зроблять наймані машини).

 

Власний транспорт фірми обладнаний засобами безпеки, що виключає необхідність використання додаткової охорони.

 

9. Штрафні санкції.

 

9.1. Неповне використання місткості транспортного засобу.

 

Якщо транспортний засіб (власний або найманий) відправлено в поїздку з меншою за установлений мінімум кількістю вантажу (90 вантажних одиниць), то варто врахувати суму штрафу розміром 5 грн за кожну недовантажену одиницю (незалежно від приналежності транспортного засобу).

 

Якщо власний транспортний засіб фірми зовсім не використовувався протягом дня, у розрахунок транспортних витрат варто включити постійну вартість його денного утримання – 300 грн.

 

9.2. Неповне використання транспорту за часом. Основна тривалість робочого дня водія, як відзначалося, становить 8 год. Мінімальний робочий день 6 год. Штраф за транспортні засоби, що працюють менше ніж 6 год, становить: за власні машини – 30 грн/день, за наймані машини – 50 грн/день.

 

Витрати на штраф у цій грі навмисно включені в суму витрат, щоб показати її учасникам, наскільки дорого обходиться фірмі утримання транспорту і водіїв.

 

9.3. Неповне виконання замовлення магазину.

 

Учасники гри мусять приймати всі міри для того, щоб здійснити доставку за заявкою у встановлений день. Якщо з якої-небудь причини постачання буде здійснене у наступні дні, то за кожний прострочений день постачання з гравця стягується штраф розміром 10 грн за кожну недоставлену коробку в день.

 

Завдання до ділової гри

 

Користуючись наведеними вихідними даними:

 

1) скласти короткий конспект умов ділової гри.

 

2) розробити маршрути і скласти графіки доставки замовлених товарів у магазини району;

 

3) розрахувати розмір витрат, пов'язаних з доставкою товарів у магазини;

 

4) виконати аналіз розробленої схеми доставки.

 

Завдання для самостійного виконання

 

Виконати тестові завдання.

 

1. Завдяки чому транспортні фірми отримали свободу пропозиції у наданні послуг:

 

а) зниженню рівня державного регулювання транспорту;

 

б) підвищенню рівня регулювання транспорту;

 

в) зменшенню оподаткування?

 

2. Метою транспортної логістики є:

 

а) зниження транспортних витрат;

 

б) збільшення перевезень;

 

в) підвищення якості надання послуг.

 

3. Транспортна логістика базується на:

 

а) інтеграції транспорту, виробництва, збуту;

 

б) інтеграції транспорту, постачання, виробництва, збуту;

 

в) розвитку транспорту, постачання, виробництва, збуту.

 

4. Найменше витрат на перевезення вимагають:

 

а) дрібні партії на невеликі відстані;

 

б) великі партії на невеликі відстані;

 

в) великі партії на великі відстані.

 

5. Найбільше витрат на перевезення вимагають:

 

а) дрібні партії на невеликі відстані;

 

б) великі партії на невеликі відстані;

 

в) великі партії на великі відстані.

 

6. Унімодальна система доставки вантажів — це:

 

а) доставка вантажів "від дверей до дверей";

 

б) доставка вантажів різними видами транспорту;

 

в) доставка вантажів тільки автомобільним чи залізничним транспортом.

 

7. Інтермодальна система доставки вантажів – це:

 

а) доставка вантажів "від дверей до дверей";

 

б) доставка вантажів різними видами транспорту;

 

в) доставка вантажів тільки автомобільним чи залізничним транспортом.

 

8. Транспорт загального користування – це:

 

а) галузь народного господарства, яка задовольняє потреби всіх галузей народного господарства і населення у перевезеннях вантажів та пасажирів;

 

б) внутрішньовиробничий транспорт, а також транспортні засоби всіх видів, що належать нетранспортним підприємствам, є, як правило, складовою яких-небудь виробничих систем і має бути органічно в них вписаний;

 

в) немає правильної відповіді.

 

9. Транспорт незагального користування – це:

 

а) галузь народного господарства, яка задовольняє потреби всіх галузей народного господарства і населення у перевезеннях вантажів та пасажирів;

 

б) внутрішньовиробничий транспорт, а також транспортні засоби всіх видів, що належать нетранспортним підприємствам, є, як правило, складовою яких-небудь виробничих систем і має бути органічно в них вписаний;

 

в) немає правильної відповіді.

 

10. Інтермодальна система перевезень – це:

 

а) одновидова система перевезень;

 

б) двовидова система перевезень;

 

в) багатовидова система перевезень;

 

г) перевезення автомобільним та залізничним транспортом.

 

11. Унімодальна система перевезень – це:

 

а) одновидова система перевезень;

 

б) двовидова система перевезень;

 

в) багатовидова система перевезень;

 

г) перевезення автомобільним та залізничним транспортом.

 

12. Змішане роздільне перевезення є аналогом:

 

а) одновидової системи перевезень;

 

б) двовидової системи перевезень;

 

в) багатовидової системи перевезень;

 

г) правильної відповіді немає;

 

д) усі відповіді правильні.

 

13. Види тарифів автомобільного транспорту:

 

а) відрядні тарифи;

 

б) почасові тарифи;

 

в) бригадні тарифи;

 

г) тарифи на умовах платних автотонно-годин;

 

д) тарифи за погодинне користування вантажними автомобілями;

 

е) тарифи покілометрового розрахунку;

 

є) тарифи за перевезення рухомого потягу;

 

ж) договірні тарифи.

 

14. Модель абстрактного транспортного засобу охоплює такі транспортні характеристики:

 

а) витрати;

 

б) обсяг вантажу;

 

в) місцезнаходження перевізника;

 

г) середній час перевезення;

 

д) коливання цього часу.

 

15. Перевагами автомобільного транспорту є:

 

а) велика провізна спроможність;

 

б) дешевий вид транспорту;

 

в) регулярність перевезень;

 

г) велика швидкість доставки;

 

д) можливість доставки вантажу "від дверей до дверей" без перевантаження;

 

е) можливість відправлення вантажу малими партіями;

 

є) забезпечення найкращого збереження вантажу;

 

ж) найдешевший вид транспорту.

 

16. Перевагами залізничного транспорту є:

 

а) велика провізна спроможність;

 

б) дешевий вид транспорту;

 

в) регулярність перевезень;

 

г) велика швидкість доставки;

 

д) можливість доставки вантажу "від дверей до дверей" без перевантаження;

 

е) можливість відправлення вантажу малими партіями;

 

є) забезпечення найкращого збереження вантажу;

 

ж) найдешевший вид транспорту.

 

17. Перевагами повітряного транспорту є:

 

а) велика провізна спроможність;

 

б) дешевий вид транспорту;

 

в) регулярність перевезень;

 

г) велика швидкість доставки;

 

д) можливість доставки вантажу від дверей до дверей без перевантаження;

 

е) можливість відправлення вантажу малими партіями;

 

є) забезпечення найкращого збереження вантажу;

 

ж) найдешевший вид транспорту.

 

18. Перевагами трубопровідного транспорту є:

 

а) велика провізна спроможність;

 

б) дешевий вид транспорту;

 

в) регулярність перевезень;

 

г) велика швидкість доставки;

 

д) можливість доставки вантажу "від дверей до дверей" без перевантаження;

 

е) можливість відправлення вантажу малими партіями;

 

є) забезпечення найкращого збереження вантажу;

 

ж) найдешевший вид транспорту.

 

19. Недоліками автомобільного транспорту є:

 

а) мала провізна спроможність;

 

б) дорогий вид транспорту;

 

в) нерегулярність перевезень;

 

г) невелика швидкість доставки;

 

д) можливість доставки вантажу "від дверей до дверей" без перевантаження;

 

е) можливість відправлення вантажу малими партіями;

 

є) має невелику провізну спроможність.

 

20. Недоліками трубопровідного транспорту є:

 

а) мала провізна спроможність;

 

б) дорогий вид транспорту;

 

в) нерегулярність перевезень;

 

г) невелика швидкість доставки;

 

д) можливість доставки вантажу "від дверей до дверей" без перевантаження;

 

е) можливість відправлення вантажу малими партіями;

 

є) обмеженість у застосуванні.

 

21. Система доставки вантажів деякими видами транспорту за єдиним перевізним документом із переданням вантажів у пунктах перевантаження з одного виду транспорту на інший без участі вантажовласника – це:

 

а) інтермодальна система перевезень;

 

б) унімодальна система перевезень;

 

в) комбінована система перевезень;

 

г) змішані роздільні перевезення.

 

Вписати пропущені слова, закінчити речення.

 

1. Транспортна логістика – це _________________________________ сфера

 

_____________, яка займається _____________________________________________

 

операцій на шляху _____________________________________________________ від

 

________________ до ____________________________________, що здійснюються з

 

застосуванням ___________________________________________________________.

 

2. За призначенням виділяють дві основні групи транспорту: транспорт

 

_______________________________________________ та транспорт _____________

 

________________________________________________________________________.

 

3. Предметом вивчення транспортної логістики є вирішення ____________

 

_______________ завдань із організації ___________________ вантажів транспортом

 

________________________________________________________________________.

 

4. Інтермодальна система перевезень – це система _____________________

 

деякими __________________________________ за єдиним _____________________ ___________ із переданням _____________________________ у пунктах _________

 

_____________________з одного виду ______________________ на інший без участі ________________________________.

 

5. Транспорт загального користування – галузь _______________________

 

______________________, яка задовольняє ______________________ всіх ________

 

______________________________________ і _______________________________ у

 

________________________________________ та ____________________________.

 

6. Транспорт незагального користування – ___________________________

 

____________________________, а також ____________________________________

 

всіх видів, що належать ____________________________________ підприємствам, є,

 

як правило, складовою яких-небудь _________________________________________

 

________________________________________________________________________.

 

7. За видом доставки транспортна складова логістичних систем може бути

 

________________________________________________________________________.

 

8. Послуги, пов'язані з завантаженням, розвантаженням вантажів, наданням складів, є функцією ______________________________________________

 

________________________________________________________________________.

 

9. Транспортні задачі – це задачі вибору _____________________________

 

варіанта __________________________________ від пунктів ____________________

 

до пунктів __________________________ з урахуванням усіх ___________________

 

________________________________________________________________________.

 

10. До факторів, що впливають на вибір видів транспорту належать

 

________________________________________________________________________.

 

11. Критеріями для прийняття рішень про вибір форми перевезень є:

 

________________________________________________________________________.

 

12. Існують такі основні види транспорту _____________________________.

 

13. Експертні оцінки значущості різноманітних факторів показують, що при виборі транспорту в першу чергу враховують такі критерії:

 

1) надійність тримання графіків завозу;

 

2) час доставки;

 

3) вартість перевезення.

 

14. Наявність єдиного транспортного документа та єдина наскрізна ставка фрахту характерні для ___________________________________ системи перевезень.

 

15. Відсутність єдиної тарифної ставки фрахту та робота з декількома транспортними документами характерні для __________________________________ системи перевезень.

 

16. Доповнити таблицю.

 

Таблиця 12.6. Порівняльні логістичні характеристики різних видів транспорту

 

  Переваги Недоліки
Залізничний Велика провізна спроможність; дешевий вид транспорту; регулярність перевезень Дорого коштує будівництво залізниць; невелика швидкість доставки вантажів
Автомобільний Велика швидкість доставки; можливість доставки вантажу "від дверей до дверей" без перевантаження, маневреність, регулярність. Можливість відправлення вантажу малими партіями Мала провізна спроможність; дорогий вид транспорту; дорого коштує будівництво транспортних шляхів
Водний Дешевий вид транспорту, має велику провізну спроможність; не вимагає капітальних вкладень у будівництво провізних шляхів Відсутність регулярності, обмежений у застосуванні; невелика швидкість доставки. Залежність від географічних, навігаційних і погоди их умов. Жорсткі вимоги до упакування
Повітряний Має велику швидкість доставки; спроможний доставити вантаж у будь-який район, де немає інших видів транспорту. Найкраще збереження вантажу Мала провізна спроможність; відсутність регулярності; дуже дорогий вид транспорту. Залежність від погодних умов
Трубопровідний Найдешевший вид транспорту; велика провізна спроможність, швидкість перекачування вкладень вища та капітальні вкладення нижчі, ніж на залізничному транспорті Обмежений у застосуванні

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 240. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Упражнение Джеффа. Это список вопросов или утверждений, отвечая на которые участник может раскрыть свой внутренний мир перед другими участниками и узнать о других участниках больше...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Виды сухожильных швов После выделения культи сухожилия и эвакуации гематомы приступают к восстановлению целостности сухожилия...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия