Общие принципы диагностики
Література – це мистецтво слова. Поезія – найвишуканіша його частина. Щоб стати майстром, потрібна майстерність, вправність. Якщо коваль може із міцного заліза, зігнувши його за своїм бажанням, зробити витончений орнамент, то чи не може поет вилити свій візерунок, але не з металу, а зі слова? Ви можете заперечити, що поети – це особливі люди, яким талант дав Бог. Можливо, ви і праві. Але, по-перше, ми ще не всі свої таланти знаємо. По-друге, не обов’язково бути поетом: розкривши таїну поетичної майстерності, можна навчитися відчувати вірші, налаштовувати свою душу-камертон на хвилю поета. Як же бачить світ поет? Які слова «виковує», щоб передати свої враження від побаченого? На минулому уроці ми зрозуміли, як поет використовує надбання рідного народу. Сьогодні ми спробуємо відшукати свої слова для малювання літературного пейзажу. А) Перегляд декількох пейзажів з небом (живопис, фото, кіно). Б) Опрацювання художніх засобів. За прикладом об’єкту «небо» підібрати художні засоби до образів «озеро», «вітер», «верба». Приклад роботи над об’єктом «небо». Таблиця 1.
4. Диференційоване домашнє завдання [1]. Кожен учень обирає самостійно. Завдання №1 підвищеної складності (на найвищий бал). 1. Створити власний поетичний пейзаж (віршований або прозовий) про озеро Сонячне. 2. Заповнити таблицю до слів «вода», «крига», «верболоз».
* Відповідно до тематичного планування, створеного учителями Дарницького району для наповнення інформаційно-освітнього ресурсу, на знайомство з Г.Гейне відводиться три уроки №№25-27. (Див. Методичий кейс конференції). Уроки №26 і №27, які розробляла учитель-методист В.Секіріна, - це другий і третій уроки з вивчення теми. [1] Завдання підвищеної складності передбачають не підготувати кожного учня до участі у конкурсі «Коронація слова» чи «Юний композитор», а лише надають можливість відчути себе творцем, спробувати власні сили і розвинути здібності. Тому в першу чергу, оцінюється прикладене зусилля, бажання, аніж майстерність виконання. Общие принципы диагностики
|