Урок 64
Тема. Добирання спільнокореневих слів з найуживанішими в мовленні школярів коренями Мета:вчити учнів добирати 1–3 широко вживаних у дитячому мовленні слів із за- даним коренем; закріплювати знання про вивчені частини мови; розвивати зв’язне мовлення; виховувати турботливе ставлення до птахів.
Хід урОКу I. Організаційний момент Встали, дітки, всі рівненько, Посміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли Й працювати почали. II. актуалізація опорних знань 1 Хвилинка каліграфії Ввв ов ву ве вень вс вл вя вч вр Виразно влітку ворота Водовоз віз воду з водопроводу.
— Знайдіть у скоромовці спільнокореневі слова, позначте в них корінь. — Перевірте одне в одного виконання завдання. — На які питання відповідають слова у скоромовці? Що вони означають? — Запишіть звукову модель слова влітку. 2 Вправи на повторення 1) Прочитайте слова: гуска, гусочка, курча, шпак, гусак, гусеня. — чи є серед них споріднені? чому ви так уважаєте? (Гуска, гу- сочка, гусеня, гусак, бо в них корінь -гус-.) — А чому решта слів не є спорідненими з названими словами? (Бо в словах «курча» і «шпак» немає спільної частини -гус-.) 2) Прочитайте. Визначте «зайве» слово у кожній групі. Школа, школяр, учень, шкільний. Синій, синок, син, синівський. — Складіть і запишіть речення з одним із цих слів. 3) Послухайте споріднені слова, запишіть їх по пам’яті і позначте корінь. Сова, совиний, совеня. Дерево, деревце, дерев’яний. III. повідомлення теми і мети уроку — Сьогодні на уроці ви вдосконалите свої вміння визначати ко- рінь і добирати споріднені слова.
IV. узагальнення й систематизація отриманих знань
|