Урок 72
Тема. Розташування слів за абеткою з орієнтацією на першу літеру Мета:закріплювати знання української абетки; учити учнів розташовувати 5–6 слів за абеткою з орієнтацією на першу літеру; розвивати мовлення учнів; виховувати інтерес до читання.
Хід урОКу I. Організаційний момент Встали, дітки, всі рівненько, Посміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли Й працювати почали. II. актуалізація опорних знань 1 Хвилинка каліграфії. Жж же жо жу жв аж Жо жм жл жч Жайворонок ожина журавель вуж Жайворонок в житі полюбляє жити. — Назвіть послідовно звуки, а потім — букви у слові жайво - ронок. — Поставте питання до слів у реченні. — Що означають ці слова? — яке слово не відповідає на питання? — як воно називається? 2 Зоровий диктант Почала рум’яніти калина. За лісом виднілося село. Туман оповив всю долину. Осінь видалась дощовою. За селом розкинувся ліс.
3 Вправи на повторення Гра «Утвори слова» Учитель називає слова. Учні повинні скласти з них слово та- ким чином: взяти з першого слова перший звук і позначити його буквою, а з другого — другий, з третього — третій і т. д. Виграє той, хто першим складе слово і правильно прочитає його. Зір, ліс, бір, марка, рамка (зірка); мало, дим, сир (мир); пара, перо, він, мама, канал (пенал);
заєць, лис, ломи, собака (зима); звір, лось, шишка, лини, корито (зошит); рука, нема, рада, сади, насос, фабрика, записка (редиска); лава, лин, бамбук, молодий, батон (лимон). — Запишіть слова. Усно доберіть до них назви ознак. — чи можете ви прочитати ці слова в алфавітному порядку? III. повідомлення теми і мети уроку — Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати знання україн- ської абетки, вчитися розташовувати слова за абеткою. IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу
|