Урок 75
Тема. Перенос частин слів з рядка на рядок по складах Мета:поглиблювати знання учнів про перенос слів; формувати вміння не розривати злиття приголосного з голосним при перенесенні частини слова з рядка на рядок; розвивати мовлення, логічне мислення учнів; виховувати культуру письма.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Починаємо урок, Бо почули ми дзвінок. Він за парти кличе нас. До роботи, другий клас! II. актуалізація опорних знань 1 Хвилинка каліграфії Її Їх їз їв їс їм аї їж Їж їд Їжак країнаКиїв Україна Їж та хвали, що б не дали. — Визначити кількість складів у кожному слові. — Назвати послідовно звуки і букви у слові їжак. — чому деякі слова написані з великої букви? — як ви розумієте зміст прислів’я? 2 Вправи на повторення 1) Гра «Злови слово». — Зловіть слово з двох складів. Скільки слів із двох складів у цьому вірші?
а) 3 слова; б) 4 слова; По діброві вітер виє, Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого долу.
в) 5 слів; г) 2 слова. — Що називається складом? — Від чого залежить кількість складів у слові? 2) Поділіть слова на склади і знайдіть «зайве» слово в кожному рядку (усно). Гуска, курка, півень, гусеня, качка, зяблик. (Гусеня) ромашка, волошка, троянда, лілея, мак. (Мак) Коза, кінь, свиня, кицька, вівця. (Кінь) Березень, квітень, травень, червень, липень. (Березень) III. повідомлення теми і мети уроку — чи погоджуєтесь ви з думкою: якщо я умію ділити слова на склади, то зумію правильно перенести слово з рядка на рядок? — чи потрібно знати ще якісь правила? — На ці питання ми знайдемо відповідь на уроці. IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Пояснення вчителя — Під час письма часто доводиться частину слова переносити на наступний рядок. — Давайте порівняємо слова каша, смак, їжак і знаю. — Скільки букв у цих словах? — Скільки в них складів? — як їх можна перенести? Ка-ша, а слова смак, їжак і знаю пе- реносити не можна, тому що у слові смак один склад, а у словах їжак і знаю не можна залишати на рядку або переносити на інший рядок одну букву. Для переносу слів потрібно не лише вміти ді- лити слово на склади, але й знати особливі правила. Запам’ятай! частини слів з рядка на рядок переносяться скла- дами: сні-жин-ка, зи-ма. Склад з однієї букви не залишається в рядку і не переноситься: яли-на, за-вія. Односкладові слова не поділяються для переносу. 2 Первинне закріплення
|