Урок 78
Тема. Правила переносу частин слів з літерами й та ь у середині слів Мета:учити учнів не відривати при переносі літери ь, й від попередньої літери; за- кріплювати вміння визначати кількість складів і переносити слова з рядка на рядок; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до тварин.
Хід урОКу I. Організаційний момент Встали, дітки, всі рівненько, Посміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли Й працювати почали.
II. актуалізація опорних знань
Весело дзюрчить джерело. Біжить по вулиці струмок. Хлоп’ята годують голубів. В небі жайворонки в’ються.
Йй йо ій ай ий йой ей йн Йо йк сойка чайка Йосип іній прикрашай, шануй свій край! — Записати звукові моделі до слів сойка, іній. — чи знаєте ви, як перенести слова сойка і чайка? — як ви розумієте зміст речення? — Що воно виражає? — чому в кінці цього речення стоїть знак оклику?
1) Вставте пропущені букви «й» або «ї» і запишіть слова. Тві_, тво_, за_шов, за_хав, _шов, га_ка, га_вка. — які з цих слів можна перенести? розкажіть, як. 2) Випишіть слова, у яких кількість звуків менша, ніж кількість букв. лялька, пенал, бульбашки, квіти, мальви, дим. — як можна перенести ці слова? III. повідомлення теми і мети уроку — Сьогодні на уроці ми вивчимо правила переносу частин слів з літерами й та ь у середині слів. IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу
— Відгадайте загадку. Запишіть звукову модель слова- відгадки.
Пара довгих вушок, Сіренький кожушок, Скорий побігайчик, А зоветься... (зайчик). — як поділити це слово для переносу? — Запам’ятайте правило: при переносі слів літери й, ь не можна відривати від попередньої літери. Переносьте так: зай-чик, тюль-пан, або тю-льпан. — як же перенести слова: сойка, чайка, лялька, бульбашки, мальви?
|