Модуль № 2. «Держава у політичній системі».
4. Політична система суспільства та типи політичних режимів. 5. Держава у політичній системі. 6. Політичні партії та політична діяльність. 7. Політична культура і політична свідомість.
Модуль № 3. «Світовий вимір політики». 8. Конфлікти і кризи в суспільно-політичному житті. 9. Світовий політичний процес. Геополітика.
Розподіл кредитів та навчального часу за видами занять Дена форма
Заочна форма
МЕТА Й ЗАВДАННЯ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ПОЛІТОЛОГІЯ» Мета вивчення дисципліни Програма та тематичний план дисципліни орієнтовані на глибоке та ґрунтовне засвоєння студентами політичних світових та вітчизняних процесів, закономірності розвитку і функціонування політології, її місце та роль у житті суспільства. Ця дисципліна відноситься до загальногуманітарних, які формують світогляд громадян України. Курс «Політологія» охоплює методологічні основи розвитку політичної науки, її основні закони і закономірності. Головним завданням курсу «Політологія» є вивчення сутності, історії, теорії і методології політичної діяльності і поведінки. Вміти орієнтуватися в основних світових політичних школах, концепціях і напрямах, знати і вміти давати характеристику українським політичним вченням, мати уявлення про сутність політичного життя, політичних відносин і процесів, про об’єкт і суб’єкт політики, знати права людини і громадянина, суть і значення політичних систем і режимів у житті держави і суспільства, мати уявлення про процеси міжнародного політичного життя, геополітичну обстановку, місце, роль і статус України в сучасному світі, володіти навичками політичної культури, вміти застосовувати політичні знання в своїй професійній і громадській діяльності.
Завдання вивчення дисципліни У результаті вивчення курсу «Політологія» студенти повинні: - засвоїти методологію вивчення діяльності і розвитку політичних систем і політичних процесів; - вміти орієнтуватися в основних світових політичних школах, концепціях і напрямках розвитку політології, мати уявлення про сутність політичного життя, політичних відносин і процесів; - вміти робити аналіз політичного життя, знати геополітичну обстановку, місце і роль, статус України в сучасному політичному світі; - набути навичок практичного використання теоретичних знань у практичній діяльності.
Завдання лекційних занять Мета проведення лекційних занять полягає у тому, щоб ознайомити студентів із головними методологічними питаннями політології, світовим досвідом та сучасним станом політичної діяльності в Україні. Мета проведення лекцій полягає у: - викладенні студентам у відповідності з програмою та робочим планом основних питань методології функціонування і розвитку політичних систем і політичних процесів; - сформувати у студентів цілісну систему теоретичних знань з курсу «Політологія».
Змістовний модуль І Політика як соціальне явище. Історія розвитку світової та вітчизняної політичної думки.
|