Студопедия — Практичне заняття № 5. Тема заняття:Управління формальними групами
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Практичне заняття № 5. Тема заняття:Управління формальними групами






 

Модуль І

Змістовий модуль ІІ

Тема заняття: Управління формальними групами

 

Кількість годин: 2

 

Мета заняття: формування вмінь та навичок з:

- володіння прийомами і методами управління груповою поведінкою людей з використанням інструментарію організаційної поведінки (ділова гра, тренінг)

 

Обладнання: ватман,папір, олівці, маркери для кожної групи.

 

План заняття:

 

1. Поняття групи.

2. Типи груп.

3. Етапи розвитку групи.

4. Характеристики формальних груп.

5. Модель групової поведінки.

6. Прийоми ефективного управління групою.

7. Управління формальними групами.

 

Методичні рекомендації:

 

Для підготовки до практичного заняття студентам необхідно самостійно ознайомитись з рекомендованою літературою, в якій слід звернути увагу на такі основні поняття як «група», «формальна група», «група керівника», «робочі (виробничі) групи», «цільові групи», «етапи розвитку групи», «характеристики груп», «модель групової поведінки». Особливу увагу необхідно звернути на усвідомлення співвідношення між цими поняттями та їх складовими.

При опрацюванні теми рекомендується зосередити увагу на аналізі причин формування груп, їх типології та призначенні в організації і відповідно детермінантах ефективності функціонування. Вивчення цієї теми потребує активного використання власного практичного досвіду. Зокрема, рекомендується проаналізувати природу формування груп, до яких особисто студент має безпосереднє відношення, до теоретичного матеріалу з цієї тематики підбирати власні практичні приклади. Для глибшого засвоєння цієї теми пропонується ознайомитися з літературою з інших дисциплін (психології та соціології), яка висвітлює питання природи формування груп в організаціях.

 

Хід заняття

 

1. Ведучий інструктує учасників з приводу тренінгу і розповідає про необхідність якісної міжгрупової взаємодії. (5 хвилин)

2. Ведучий пропонує групам, не спілкуючись одна з одною, письмово відповісти на наступні питання.

· Як би інша група охарактеризувала нас?

· Як би ми охарактеризували іншу групу?

3. Групи виконують завдання. (10 хвилин)

4. Групи збираються разом і представляють свої відповіді. Ведучий розповідає про реакцію груп на дані характеристики і говорить групі, що тільки за згодою іншої групи можна обговорити написане. (5 хвилин)

5. Групи вибирають доповідача, що читає відповіді на кожне питання. (10 хвилин)

6. Процес повторюється для другої групи. (10 хвилин)

7. Групи обмінюються аркушами і направляються на свої робочі місця для формулювання відповідей на характеристики. (20 хвилин)

8. Групи об’єднуються і представляють свої відповіді. (10 хвилин)

9. Групи обговорюють відповіді і, сформувавши невеликі групи, уточнюють і допрацьовують їх.

10. Групи об’єднуються і, використовуючи доповнені відповіді, відповідають на наступне питання.

· Як ми можемо встановити міцні трудові взаємини з іншою групою?

11. Уся група об’єднується, і кожна підгрупа представляє результати своєї роботи.

12. Ведучий завершує заняття обговоренням переваг міцних і доброзичливих трудових відносин між групами.

 

Варіанти проведення заняття

 

1. Первинні питання, які спрямовані на виявлення уявлень один про одного, можуть бути замінені питаннями, спрямованими на визначення обов'язків, наприклад.

· Які дії повинна розпочати інша команда, щоб ми досягли своїх цілей?

· Що ми повинні зробити для досягнення цілей іншої команди?

 

 

Питання для самоконтролю

 

1. У чому полягає сутність поняття «група»?

2. Які типи груп ви знаєте?

3. Як утворюються групи?

4. Які етапи розвитку груп ви знаєте і чим вони характеризуються?

5. Які характеристики груп ви знаєте?

6. Яким чином розмір групи впливає на поведінку людей?

7. Яким, на вашу думку, повинен бути склад групи?

8. Що собою представляють групові норми?

9. Чому члени групи дотримуються норм?

10. Які наслідки високої згуртованості групи?

11. Як впливає конфлікт на продуктивність діяльності групи?

 

Тестові завдання

 

1. Група – це:

а) дві або більше особи, які тісно взаємодіють одна з одною, усвідомлюють своє членство в групі, приналежність до неї інших, свою позитивну залежність одна від одної для досягнення загальних цілей;

б) соціальні відносини, які передбачають обов’язкове виконання волі керівника підлеглими, що зумовлено наявністю в нього прав і можливостей примусу;

в) прояв соціальної активності членів групи колективу.

2. Формальні групи – це:

а) спонтанно утворена група людей, що вступають в регулярну взаємодію для досягнення певної мети;

б) самостійна ініціатива, систематична діяльність з власним ризиком щодо виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку;

в) робочі колективи, які формуються організацією, і мають конкретно встановлені робочі обов'язки і виконують конкретні завдання.

3. Типи формальних груп:

а) група керівника, робочі (виробничі) групи, цільові групи;

б) творчі, робочі, виробничі,, за інтересами;

в) спонтанні, офіційні, виробничі, ревізійні, за фахом.

4. До характеристик груп належать:

а) виконавець, координатор, організатор, математик, фахівець, генератор, фінішер, командний гравець;

б) зовнішня і внутрішня підтримка, ефективне керівництво, взаємна довіра, уміння домовлятися, чіткі цілі;

в) розмір, склад, групові норми, згуртованість, конфліктність, статус, функціональна роль, неформальне спілкування.

5. Розвиток групи включає п’ять етапів:

а) підготовчий, виконавчий, підсумковий, аналітичний, корективи;

б) формування, сум'яття, упорядкування, виконання роботи, розформування;

в) групові норми, згуртованість, конфліктність, функціональна роль, неформальне спілкування.

6. Які психологічні фактори не визначають групову динаміку?

а) групова згуртованість; лідерство;

б) сумісність; фазовість розвитку групи;

в) універсальність; толерантність.

 

Основна література: /3/, /4/, /5/

 

Додаткова література: /8/, /9/, /22/, /27/, /28/, /30/, /37/, /53/, /60/, /66/, /77/, //81

 

Практичні заняття № 6

 

Модуль І

Змістовий модуль ІІ

Тема заняття: Управління неформальними групами

 

Кількість годин: 2

 

Мета заняття: формування вмінь та навичок з:

- використання сітьового аналізу, анкетування та спостереження за поведінкою неформальних груп із застосуванням інструментарію організаційного поведінки (метод соціометрії)

 

Обладнання: методика соціометрії.

 

План заняття:

 

1. Поняття групи.

2. Характеристики неформальних груп.

3. Формування груп.

4. Прийоми ефективного управління групою.

5. Управління неформальними групами.

 

Методичні рекомендації:

 

Особливу увагу при вивченні групової динаміки слід приділяти взаємовідносинам, які поділяються на офіційні та неофіційні, відносини керівника і підлеглих (лідерства). Міжособистісні відносини в групі можна розглядати в статиці, у тому вигляді, в якому вони сформувались на певний момент (аналізувати особливості існуючої системи відносин), і в динаміці, тобто в процесі розвитку (закони їх перетворення і розвитку).

Статичну картину внутрішньо групових відносин можна отримати за допомогою методики, яка має назву соціометрія. Слово «соціометрія» буквально означає «соціальний вимір». Дана методика дозволяє дослідити у групі взаємні симпатії чи антипатії, взаємну привабливість чи непривабливість, авторитетність чи неавторитетність. Тобто методика дає змогу досліджувати особистісні, емоційні відносини, а також виявити лідера в групі або колективі, оцінити їх згуртованість.

Процедура застосування методики наступна:

1. Члени групи отримують інструкцію, в якій міститься соціометричний критерій – підстава для виявлення взаємних емоційних відносин.

2. Виходячи із заданого критерію, членам групи слід здійснити взаємні вибори або відхилення.

3. Отримані письмові відповіді статистично оброблюються і подаються у вигляді соціометричної матриці.

Для більш детального аналізу положення окремих членів групи в системі особистих взаємовідносин звертаються до побудови індивідуальних соціограм.

 

Питання для самоконтролю

 

1. Хто і навіщо створює неформальні групи?

2. Які характеристики неформальних груп ви знаєте?

3. Як виявляються міжособистісні стосунки в групі?

4. Хто і як формує групові норми поведінки?

5.Чому люди вступають у неформальні групи?

6. Як менеджери можуть управляти неформальними групами?

 

Тестові завдання

 

1. Неформальна група – це:

а) спосіб політичної поведінки, розрахований на використання будь-яких засобів заради політичної мети;

б) спонтанно утворена група людей, що вступають в регулярну взаємодію для досягнення певної мети;

в) колективи, які формуються організацією, і мають конкретно встановлені робочі обов'язки і виконують конкретні завдання.

2. Причини утворення неформальних груп – це потреби:

а) у захисті, у задоволені фізіологічних потреб, у соціальному визнанні;

б) у визнанні, у самовизначенні, у самореалізації;

в) у почутті належності, у взаємодопомозі, в захисті, у спілкуванні.

3. Характеристики неформальних організацій:

а) соціальний контроль, опір змінам, неформальні лідери, неформальне спілкування;

б) неформальні зв’язки, інтереси, відсутність лідера;

в) відсутність офіційного керівника, відсутність встановлених правил спілкування, відсутність спільних інтересів.

4. Неформальну систему комунікацій зазвичай називають:

а) «ланцюг»;

б) «павутина»;

в) «виноградна лоза».

5. Чим відрізняється формальна група від неформальної?

а) специфікою групової комунікації;

б) способом спілкування між членами групи;

в) кількістю членів в групах;

г) способом формування.

 

Основна література: /3/, /4/, /5/

 

Додаткова література: /8/, /9/, /22/, /27/, /28/, /30/, /37/, /53/, /60/, /66/, /77/, /81/

 







Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 421. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

САНИТАРНО-МИКРОБИОЛОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ВОДЫ, ВОЗДУХА И ПОЧВЫ Цель занятия.Ознакомить студентов с основными методами и показателями...

Меры безопасности при обращении с оружием и боеприпасами 64. Получение (сдача) оружия и боеприпасов для проведения стрельб осуществляется в установленном порядке[1]. 65. Безопасность при проведении стрельб обеспечивается...

Весы настольные циферблатные Весы настольные циферблатные РН-10Ц13 (рис.3.1) выпускаются с наибольшими пределами взвешивания 2...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия