Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Практичне заняття № 8





 

Модуль І

Змістовий модуль ІІ

Тема заняття: Управління командами

 

Кількість годин: 2

 

Мета заняття: формування вмінь та навичок з:

- застосовувати на практиці принципи командної роботи, володіти методами вирішення проблем із використанням інструментарію організаційної поведінки (ділова гра);

- сформувати розуміння різниці між конкурентною і взаємодіючою поведінкою в команді; оволодіти технікою міжкомандної взаємодії

 

Обладнання: папір, олівці

 

План заняття:

 

1. Відмінності між групами і командами.

2. Типи команд.

3. Достоїнства командної роботи.

4. Фактори, які перешкоджають впровадженню командної роботи.

5. Управління командами.

 

Методичні рекомендації:

 

Для підготовки до практичного заняття студентам необхідно самостійно ознайомитись з рекомендованою літературою, в якій слід звернути увагу на такі основні поняття як „команда”, „робоча група”, „робоча команда”. Особливу увагу необхідно звернути на усвідомлення співвідношення між поняттями „група” і „команда”.

 

Студенти повинні усвідомити, що кожен менеджер повинен володіти прийомами і методами управління командою у процесі виконання основних функцій менеджменту, а саме: планування, організація, управління, контроль і оцінка діяльності команди. Слід детальніше ознайомитись з наступними питаннями: планування і організація діяльності команди та контроль і оцінка діяльності членів команди, для цього необхідно переглянути конспекти лекцій та рекомендовану літературу з менеджменту та з дисципліни „Управління групами”. При вивченні теми „Управління командами” необхідно звернути особливу увагу на те, які фактори впливають на ефективність діяльності команди.

 

Хід заняття

 

1. Формуються 4 команди мінімум по 4 чоловіки у кожній. Командам присвоюються номери 1, 2, 3 і 4. З кожної вибирають добровольця, що буде виконувати функцію спостерігача. Його інструктують відповідно до інструкції для спостерігачів.

2. Разом із усією групою переглядаються завдання для команди. Роздаються конверти командам.

3. Ведучий пояснює, що завдання не буде вважатися виконаним доти, поки всі команди не зберуть відсутні частини головоломок і не вирішать їх.

4. Ведучий повідомляє командам про завершення роботи.

5. Коли усі будуть готові, спостерігачі одержують зворотний зв'язок від своїх команд і обговорюють, що допомагало, а що заважало їх роботі.

6. Ведучий проводить обговорення того, як команди можуть ефективно працювати, взаємодіючи з іншими командами.

 

Варіанти проведення заняття

1. Заняття може проходити у формі змагання, і та команда, яка першою збере всі частини історії і вирішить задачу, що знаходиться в ній, буде переможницею.

2. Ведучий може помістити спостерігачів у центр кімнати для того, щоб вони в колі обговорили свої спостереження і висловили думки відносно міжкомандної взаємодії.

3. Історії можуть бути замінені проблемами, які пов'язані з діяльністю команди.

 

Інструкція для групи

Завдання

Команді необхідно вирішити задачу, викладену в історії. Щоб виконати завдання, кожна команда повинна зробити дві речі: 1) зібрати всі частини історії і 2) знайти правильне рішення. Відповідь не може бути надана доти, поки команда не збере відсутні частини головоломки. Ведучий дасть вам знати, якщо ви зберете історію і знайдете правильну відповідь.

 

Методика

Щоб зібрати відсутні частини історії, ви ведете переговори з іншими командами, дотримуючи наступних правил.

1. Тільки один член команди може її залишити за одиницю часу.

2. Тільки один член команди може вести переговори з будь-якою командою одночасно.

3. Кожен член команди повинен мати, принаймні, одну можливість провести переговори з іншою командою.

4. Під час переговорів можна міняти не більше двох карток з частинами історії.

 

Інструкція для спостерігачів

 

1. Займіть місце, відкіля зручніше за все спостерігати за роботою команди.

2. Робіть замітки, включаючи в них, по можливості, висловлення учасників. Відмічайте те, що допомагає і що заважає команді, а також зробіть коротке резюме того, що було сказано і зроблено.

3. Підводячи підсумки, скористайтеся наступними визначеннями:

· конкуруюча поведінка (робота проти інших команд);

· взаємодіюча поведінка (робота спільно з іншими командами);

· поведінка, яка орієнтована на завдання (фокусування на виконанні завдання);

· стратегічна поведінка (представлення загальної картини);

· поведінка в ході всього процесу (як взаємодіють учасники команди);

· стимулююча поведінка (конструктивна суперечка);

· невербальна поведінка (спілкування без слів);

· дисфункціональна поведінка (наприклад, немає спільного обговорення чи відбувається монополізація процесу ким-небудь і інші не можуть висловити свою точку зору);

· коментарі.

 

Основна література: /2/, /4/, /5/

 

Додаткова література: /6/, /7/, /8/, /9/, /28/, /30/, /32/, /35/, /53/, /60/, /63/, /65/, /77/, /90/, /92/

 







Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 354. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия