Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Методика організації колективних творчих справ в рамках технології колективного творчого виховання.
Реалізація виховних можливостей колективних творчих справ за умови дотримання умовно виділених та взаємопов’язаних 6 стадій: попередня робота педагога (підготовка матеріалів, прогнозування ходу підготовки і проведення КТС тощо) ; колективне планування справи (створення ради справи, формування творчих груп, розподіл творчих та організаційних доручень, складання плану-сценарію справи), колективна підготовка (допомога ради справи дітям у відборі матеріалу, проведення репетицій у творчих групах, моделювання виступів тощо), колективне проведення (виступи дітей, гостей, оголошення результатів, вручення нагород тощо); колективне підведення підсумків (обговорення ходу справи, участі кожного у її підготовці і проведенні); найближча післядія (плани на майбутнє).

Методика підготовки і проведення колективних творчих справ: визначення та обговорення теми КТС, створення творчих груп, розробка творчих завдань, підготовка матеріалів тощо (на конкретному прикладі).

Суть та концептуальні положення технології колективного творчого виховання.

Формування особистості через єдиний виховний колектив з однаковими вимогами до старших та молодших – основна суть технології КТВ.

Концептуальні положення технології колективного творчого виховання (соціальна спрямованість діяльності, турботливі стосунки у колективі і творчих групах, колективні творі справи як основні форми організації КТВ, поділ колективу на творчі групи, створення ради справи, чергування творчих доручень, різноманітність діяльності, технологічна послідовність у підготовці та проведенні КТС).

Основні умови досягнення успіху в організації та проведенні кожної колективної творчої справи (не порушувати послідовності дій при підготовці та проведенні будь-якої справи; не дозволяти, щоб старші нав’язували свою ініціативу молодшим; не допускати розбіжностей між вимогами до КТС і досвідом та знаннями дітей; спираючись на досвід попередніх справ, у кожну нову вносити нові елементи різних видів діяльності).

Пізнавальні колективні творчі справи – важлива складова технології колективного творчого виховання.

Поняття «колективна творча справа» (це конкретне втілення багатогранної громадянської турботи в єдності її трьох сторін – практичної, організаторської виховної). Основні види та форми проведення КТС. Суть пізнавальних колективних творчих справ («відкриття світу на радість і користь один одному, близьким і далеким людям»).

Завдання пізнавальних КТС (розвивати у школярів пізнавальні можливості, формувати потребу у пізнанні, свідоме, «захоплююче, дієве ставлення до безпосередніх джерел відкриття світу – до книги», учіння, різних засобів самоосвіти).Види пізнавальних колективних творчих справ (Ту-Ві, вечори розгаданих та нерозгаданих таємниць, захисти фантастичних проектів «Школа 3000-го», «Наше місто через 100 років»та ін., аукціони народної мудрості, усні журнали «Що за диво ці казки?», «Сторінками улюбленого журналу» тощо).

Методика організації колективних творчих справ (на конкретному прикладі).

Соціально-орієнтовані колективні творчі справи – важлива складова технології колективного творчого виховання.

Поняття «колективна творча справа» (це конкретне втілення багатогранної громадянської турботи в єдності її трьох сторін – практичної, організаторської виховної).

Основні види та форми проведення КТС.

Виховні завдання соціально-орієнтованих колективних творчих справ (поглиблення і систематизація знань школярів про свій край, місто, село, країну; розвиток інтересу до історії та культури свого народу, до суспільного життя; набуття «морально-політичного досвіду, що сприяє вихованню громадянського ставлення до суспільних подій, до життя країни в минулому і сьогодні, розуміння перспектив оновлення суспільства»).

Види соціально-орієнтованих колективних творчих справ (День знань, свято Матері, свято Миколая, усний журнал «Мово рідна, ти ж у нас одна!», заочна гра-подорож «Моя Україна» тощо).Дата добавления: 2015-08-31; просмотров: 1947. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия