Вересень 1 тиждень
Тема. Порівняння груп предметів. Один, багато. Мета:вчити дітей порівнювати предмети за кількістю; формува- ти уявлення про поняття «один», «багато»; працювати над умінням узгоджувати числівник «один» з іменниками; ви- ховувати прагнення працювати самостійно. Матеріали: демонстраційний: іграшки (лялька, ведмідь, цуценя, дзи- ґа, кулька, пірамідки, кубики, машинки), картки із зобра- женням одного та багатьох предметів та іграшок (вихова- тель може використовувати під час заняття різні іграшки, які є в групі, головне, щоб серед них було декілька однако- вих), п’ять іграшкових ведмедиків та чашок; роздавальний: картки із зображенням двох горизонталь- них смужок (червоної, жовтої), картки із зображенням іграшок.
1. Психогімнастика
2. Гра «Скільки?».
Хід заняття Вихователь пропонує дітям відгадати загадку. Маю я кругленьке личко, Очі — голубі кринички. Гарне платтячко вдягаю Ще й косиці заплітаю. (Дівчинка.) Вихователь звертає увагу уявної гості Катрусі на те, як бага- то дітей у групі, й говорить, що спочатку в садок прийшла одна дитина, потім — ще одна, так їх стало багато. Після знайомства з дівчинкою дітям пропонується розглянути коробку з іграшками, яку принесла Катруся, і відповісти на запитання. — Скільки у Катрусі ведмедиків (цуценят, кульок, дзиґ)? (Один, одне, одна.) — Скільки пірамідок (кубиків, машин)? (Багато.) — Скільки зайчиків? (Жодного.) — Чого більше: пірамідок чи кульок? — Чого менше: машинок чи ведмедиків?
3. Фізкультхвилинка. Пальчиків у нас багато, (Діти показують долоньки.)
І працюють всі завзято. (Ворушать пальчиками.) Швидко іграшки збирають (Стукають кулачок об кулачок.) І завжди допомагають. Голова у нас одна, (Торкаються голови.) Нахиляється вона. (Нахиляють голову вправо і вліво.) Вправо, вліво повернись, Навколо себе покрутись.
4. Гра «Будь уважним». Діти стають у коло та уважно слідкують за картками, які пока- зує вихователь. Якщо на картці намальовано один предмет (іграш- ка), діти повинні плеснути в долоні один раз, а якщо багато — за- тупотіти ногами. Вихователь показує 3—4 картки.
5. Гра «Розклади іграшки». Вихователь роздає дітям по одній картці із зображенням чер- воної й жовтої горизонтальної смужок («полиці») і картки із зоб- раженням іграшок. Потім пропонує покласти багато іграшок на одну «полицю» й одну іграшку на другу. Після виконання завдан- ня вихователь запитує дітей: — У кого на червоній «полиці» одна іграшка? А в кого бага- то? (І навпаки, у кого на жовтій «полиці» багато іграшок, а в кого одна?)
6. Гра «Запрошення на чаювання». Зверніться до дитини з проханням розповісти про її друзів, як вони разом проводять час, чи люблять чаювати. — Скільки чашок слід приготувати, якщо приходить один друг? А якщо багато друзів? Далі запропонуйте розглянути ведмедиків: — Погляньте на ведмедиків, чи всім вистачить чашок? (Зверніть увагу дитини, як порівняти кількість чашок і ведмеди- ків (поставити біля кожного ведмедика чашку), дитина має дійти висновку, що одному ведмедикові не вистачає чашки.) — Скільки потрібно поставити чашок? (Одну.)
7. Підсумок заняття. — Плесніть у долоньки стільки разів, скільки у вас носиків. (Діти плескають один раз.) — Тупніть стільки разів, скільки у вас пальчиків. (Діти тупо- тять багато разів.)
|