Вересень 3 тиждень
Тема. Порівняння множин предметів. Круг. Просторові відно- шення: зліва, справа.
Мета:вчити дітей порівнювати предмети за кількістю та роз- міром; вправляти у визначенні напряму відносно себе (пра- воруч — ліворуч), у розумінні та називанні предметів круг- лої форми; виховувати організованість.
Матеріали: демонстраційний: три великі круги, два малі; один буди- нок великий, один — малий; малюнок із зображенням ма- шин, що їдуть у різних напрямках; роздавальний: те ж саме (весь матеріал плоскісний), карт- ка із зображенням двох тарілок, олівці.
1. Психогімнастика.
2. Розповідь казки. Хід заняття У ході розповіді вихователь працює з демонстраційним ма- теріалом, діти — з роздавальним. — Жили собі круги. Ось вони (вихователь показує три вели- кі круги і два маленькі). Жили дружно, разом працювали, разом гралися. Вони були однакові чи різні? (Різні.) За якою ознакою? (За розміром.) Скільки було великих? (Три.) Скільки маленьких? (Два.) Яких більше — великих чи малих? (Великих.) Яких мен- ше? (Малих.) На скільки більше великих? Щоб дізнатися про це треба на великий круг покласти малий (вихователь порівнює круги і пропонує те ж саме виконати дітям). У двох великих кругів були два менші братики. А в одного великого — не було. То на скільки великих більше? (Акцентується увага на крузі, який залишився один.) А на скільки маленьких менше? (Теж на один.) Увечері круги лягли спати. Маленькі круги котилися вправо, великі — вліво. Допоможи кожному кругові знайти свій будино- чок. (У дітей на столах лежать два будиночки. Вихователь пропо- нує покласти справа маленький будинок, зліва — великий. Потім відповідно до них покласти круги.)
Діти виконують завдання. Вихователь переконується, чи всі діти правильно його виконали. — Ваші круги заснули. А мої (показує на дошку) ще не сплять. Подивіться, чи правильно я допоможу кругам знайти свої будинки. (Навмисне два великі круги кладуться біля маленького будинку, а один великий і два маленьких — біля малого. Діти не погоджуються.) — Поясніть, що треба зробити, щоб було правильно. (Необхід- но поміняти місцями великі та маленькі круги. Маленькі живуть у маленькому будиночку, великі — у великому.)
3. Фізкультхвилинка. Руки за голову ставимо сміло І повертаємось вправо і вліво. Один раз наліво, один раз направо, Зробимо чітко, діти, цю вправу. Двічі наліво, двічі направо — Будемо мати гарну поставу.
4. Гра «Нагодуй півників». У дітей на столах картки із зображенням двох тарілок. Перед виконанням вправи з’ясуйте, чи годували діти колиAнебудь півни- ків або якихось інших пташок, як вони це робили. Потім запропо- нуйте їм намалювати зернятка півникам. — На тарілці зліва намалюйте три зернинки, праворуч — дві. — Скільки зерняток ви намалювали праворуч?
5. Гра «Машини на дорозі». Запропонуйте дітям розглянути малюнок із зображенням ма- шин, що їдуть в різних напрямках. З’ясуйте, що машинки руха- ються по дорозі в різних напрямках. Далі попросіть когось із дтей показати машинки, які їдуть направо, потім — машинки, що їдуть наліво. Зверніться до решти дітей з проханням допомогти в разі потреби, запитайте, чи згодні вони з відповіддю.
6. Підсумок заняття. — Що сподобалося на занятті? — Погляньте навколо і назвіть предмети, схожі за формою на круг.
|