ЗАНЯТТЯ 4
Тема. Число і цифра 1. Круг. Мета:формувати поняття про число 1; ознайомити із цифрою 1, яка позначає число 1; закріпити уявлення про геомет- ричну фігуру круг; учити порівнювати предмети, знахо- дити спільні й відмінні ознаки; розвивати увагу, пам’ять; вправляти в умінні працювати із трафаретом; виховувати самостійність. Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, картинки із зображенням паровоза, вагона, сонця, гриба, ялинки, квітки; картка із цифрою 1; 10 кругів різного розміру для створення фігур- ки ведмежати; роздавальний: мотузки, картки із зображенням цифри 1 для розфарбовування, олівці, аркуш паперу, трафарет для вправи «Перетвори фігуру». Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. Гра «Потяг». — Сьогодні ми вирушимо в подорож. Відгадайте загадку — і довідаєтеся, на чому ми поїдемо. Один паровозик, а вагонів багато. Що це, скоріш підкажіть нам, малята? (Потяг.) Вихователь звертає увагу дітей на фланелеграф, де прикріпле- на картинка паровоза. — Скільки паровозів у потязі? (Один.) — Скільки може бути вагонів? (Багато.) Вихователь прикріплює картинку вагона. — Скільки вагонів у потязі? (Один.) — Чого більше (менше): вагонів чи паровозів? (Порівну.) Вихователь викладає на фланелеграфі картинки в такому по- рядку: над потягом — сонечко, праворуч від потяга — гриб, ліво- руч — ялинку, біля ялинки — квітку. — Розкажіть, що ви бачите навколо потяга? Назвіть кожен предмет. Подумайте, що спільного між предметами? (Вихователь підводить дітей до того, що всіх предметів по одному.) — Вирушаємо в дорогу. Хто з вас їздив на потязі? Як пра- вильно дізнатися, у який вагон слід сідати? (Відповіді дітей. Вихователь підводить до того, що потрібні квитки із зазначеним номером вагона.) — Як ви думаєте, який номер буде у вагончика в нашому по- тязі? (1.) Чому? — А як показати, що в нас один вагон? (Можливі відповіді дітей.) — Для цього є спеціальний математичний знак — цифра 1. Вихователь демонструє картку із цифрою 1. 3. Знайомство із цифрою 1. Вихователь звертає увагу дітей на картки на їхніх столах (зра- зок див. у додатку на на с. 121). — Розгляньте цифри намальовані на картках. Чим вони відрізняються? (Одна товста, інша тонка.) Наведіть тонку циф- ру кольоровими олівцями кілька разів. Зверніть увагу на стрілки, які вказують напрямок. Товсту цифру заштрихуйте за зразком. 4. Фізкультхвилинка. Вихователь пропонує показати цифру 1 за допомогою частин тіла (рук, ніг, пальців рук) або викласти на підлозі, використову- ючи мотузку. 5. Гра «Веселий конструктор». На фланелеграфі з 10 кругів викладене ведмежа. — Жило собі ведмежа. Як і всі ведмежата, воно дуже люби- ло поласувати медом, пограти у веселі ігри з друзями, та все ж таки відрізнялося від інших ведмежат. Чому? (Складалося лише з кругів.) — Зі скількох кругів складається ведмежа? (З десяти.) Відповідь можуть озвучити дві дитини: одна лічить, інша перевіряє. — Кого ще можна скласти з кругів? Вихователь пропонує дітям пройти на килим і спробувати скласти новий предмет. 6. Вправа «Перетвори фігуру». Для виконання вправи знадобиться трафарет (зразок див. у до- датку на с. 122). — Що може бути круглої форми? Прикладіть трафарет до ар- куша. Обведіть кілька кружечків. Спробуйте перетворити їх на будь-які предмети. Якщо дітям важко виконати завдання, вихователь надає ін- дивідуальну допомогу. 7. Підсумок заняття. — Що нового ви сьогодні довідалися? — Ви добре попрацювали та правильно виконали всі завдан- ня. Особливо мені сподобалося, як ви зображували цифру 1 та пе- ретворювали курги на цікаві предмети.__
Жовтень 1 тиждень
|