ЗАНЯТТЯ 7
Тема. Число і цифра 3. Високий, низький. Мета:формувати уявлення про утворення числа 3; ознайомити з цифрою 3; учити утворювати множину предметів шляхом додавання одиниці; закріпити вміння співвідносити циф- ри 1—3 з кількістю предметів; виявити вміння зіставляти предмети за розміром, уживаючи слова високий, низький; закріпити часові відношення «раніше», «пізніше»; розви- вати спостережливість, уяву; виховувати уважність. Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, три фігурки зайчика різ- ного зросту (два високих, один низький), три грибочки (два білих, один жовтий), картка із цифрою 3; два м’ячі; паро- воз із трьома вагонами, картка із зображенням цифри 3, три малюнки із зображенням курчати; роздавальний: геометричні фігури: круги (два червоних, один жовтий), овали (один великий, два маленькі), картка із цифрою 3 для розфарбовування, олівці, картки із цифра- ми 1, 2, 3 для гри «Веселі курчата». Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. Ознайомлення з числом і цифрою 3. У ході розповіді вихователь використовує демонстраційний матеріал, діти працюють із роздавальним. — Вирішив зайчик прогулятися лісом. На галявині він знай- шов гриби. Які гриби знайшов зайчик? (Два білих грибочки і один гриб-лисичку.) — Покладіть перед собою стільки червоних кругів, скільки зайчик знайшов білих грибів, а жовтих — стільки, скільки він знайшов лисичок. — Скільки всього грибів знайшов зайчик? (Три.) — Як отримали три гриби? (До двох додали один.) — Зайчик вирішив почастувати своїх друзів грибами. На фланелеграфі викладаються дві фігурки зайців, різних за зростом. — Скільки зайців прийшли в гості? (Два.) Які вони за зрос- том? (Один низький, інший високий.) — Скільки всього зайців? (Три.) — Покладіть перед собою стільки маленьких овалів, скільки було зайців низького зросту, та стільки великих овалів, скільки було зайців високого зросту. Скільки всього овалів ви поклали? — Як одержали число три? (До одного додали два.) — Погляньте на наш потяг. (Вихователь розміщує на фла- нелеграфі паровоз і три вагони). Скільки вагонів у ньому стало? (Три.) Вихователь демонструє картку із зображенням цифри 3. На столах у дітей індивідуальні картки із цифрою 3 (зразок див. у до- датку на с. 121). — Подивіться, яка гарна цифра 3, схожа на завиток. Обведіть на своїх картках тонку цифру, заштрихуйте товсту. 3. Фізкультхвилинка. Трава низька-низька, Дерева високі-високі, Вітер дерево колише, гойдає, То вправо, то вліво хитає, То вперед, то назад, То вниз пригинає. Птахи летять, відлітають, А діти на місце тихенько сідають. 4. Гра «Вище — нижче». Даний варіант гри допоможе дітям закріпити поняття «вище», «нижче». Вихователь ділить дітей на дві команди. У кожній команді учасники стають одне за одним на відстані одного кроку, ноги ши- роко розставлені. Коли вихователь говорить «Почали!», перший учасник бере м’яч і піднімає його над головою, передаючи другому гравцеві. Той, у свою чергу, опускає м’яч униз і передає його далі між ногами. Третій учасник одержує м’яч, піднімає його високо над головою й передає далі. Таким чином, м’яч, який передають, то піднімається вгору, то опускається вниз, доходячи до остан- нього учасника команди, який стає першим і знову передає м’яч. Коли той, хто починав гру, знову стане на перше місце, вся коман- да швидко сідає на килим. 5. Гра «Веселі курчата». На столах у дітей картки із цифрами 1, 2, 3. На фланелеграфі розміщено малюнок із зображенням одного курчати. Вихователь пропонує дітям визначити, скільки курчат було спочатку. — Якою цифрою ми позначимо, що в нас одне курча? (1.) Покажіть картку з відповідною цифрою. Вихователь викладає на фланелеграф ще один малюнок із зоб- раженням курчати. — Скільки курчат з’явилося? (Ще одне.) Скільки стало всьо- го курчат? (Два.) Яка цифра позначає двох курчат? (2.) Покажіть картку з такою цифрою. — Скільки курчат стало після того, як вилупилося ще одне курча? (Три.) Вихователь викладає на фланелеграф третій малюнок із зобра- женням курчати. — Яка цифра відповідає числу три? (3.) 6. Підсумок заняття. — З яким числом ви ознайомилися на занятті? — Як можна одержати число 3? — Назви три улюблені предмети.
Жовтень 4 тиждень
|