Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 5





Тема. Число і цифра 2. Пара. Широкий, вузький.

Мета:учити розрізняти множини з одним і двома елементами

на основі зіставлення цих множин, називати спільне чис-

ло предметів; вправляти в кількісній та порядковій лічбі;

ознайомити з утворенням числа 2, цифрою 2; закріпити

поняття «широкий», «вузький», учити порівнювати пред-

мети, застосовуючи метод накладання; розвивати увагу,

пам’ять; виховувати працьовитість.

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, плоскі фігури тварин: за-

єць, білка, їжак, вовк, ведмідь; картинки паровоза, двох

вагонів; дві мотузки; плоскі фігури тварин по парах: ми-

шеня, лисеня, білченя;

роздавальний: кружечки жовтого та зеленого кольорів,

смужки однакової довжини: вузька — зеленого кольору,

широка — синього; картки із зображенням цифри 2 для

розфарбовування, олівці.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Гра «Лісові гості».

— До нас прийшла Сорока-білобока та привела із собою

друзів.

Вихователь виставляє на фланелеграфі плоскі фігурки тварин:

зайця, білки, вовка, їжака, ведмедя.

— Вони побачили нас і розгубилися, адже їм ніколи не зу-

стрічалася така кількість дітей. Тваринкам стало цікаво, скільки

хлопчиків і дівчаток сьогодні в групі.

Вихователь пропонує дітям визначити, кого в групі більше,

кого менше (див. заняття 3). Якщо дітям важко, вихователь про-

понує утворити пари: хлопчик—дівчинка. Залежно від того, кому

не вистачило пари (хлопчикові чи дівчинці), визначають, кого

більше. Після цього вихователь пропонує кожній групі обрати по

одній особі: хлопчика, який буде лічити дівчаток, і навпаки — дів-

чинку, яка полічить хлопчиків. Під час лічби вихователь звертає

увагу на те, щоб діти-ведучі не забули полічити й себе. У такий

спосіб закріплюється кількісна лічба.

— А тепер давайте довідаємося, скільки тварин приве-

ла Сорока? (Вихователь показує фігурки тварин, а діти хором

лічать.)

— Хто стоїть першим? (Заєць.) Другим? (Білка.) тощо.

Закріплюється порядкова лічба.

— Хто стоїть перед їжачком? А після білки? тощо.

Вихователь просить дітей згадати, на чому подорожували ми-

нулого заняття. Коли діти дадуть відповідь на запитання, вихова-

тель викладає на фланелеграфі паровоз і один вагончик.

— Як ви думаєте, чи зможемо ми разом з усіма тваринами

вміститися в одному вагоні? (Відповіді дітей.)

— Що треба зробити?

Вихователь акцентує увагу на тому, що необхідно додати ва-

гон, і просить дитину викласти на фланелеграф ще один вагон.

— Скільки стало вагонів? (Два.)

— У якому поїдемо ми з вами? (У першому.)

— А наші тваринки? (У другому.)

— Покладіть перед собою стільки жовтих кружечків, скільки

вагонів було спочатку.

— Скільки вагонів ми додали? (Один.)

— Покладіть перед собою один зелений кружечок.

— Скільки всього вагонів у потязі? (Два.)

— Скільки всього кружечків перед вами?

— Як отримали число два? (Д о одного предмета додали ще

один.)

3. Знайомство із цифрою 2. Пара.

Вихователь звертає увагу дітей на картки на їхніх столах (зра-

зок див. у додатку на на с. 121).

— Напишіть тонку цифру за напрямком стрілки. Товсту циф-

ру заштрихуйте. А тепер давайте всі разом намалюємо цифру 2

у повітрі.

На фланелеграфі розміщено по два малюнки із зображенням

лисеняти, мишеняти, білченяти.

— Розгляньте тварин, знайдіть пару кожній. Чим тварини

схожі, чим відрізняються?

При виконанні завдання закріплюються зорова пам’ять, по-

няття «ліворуч», «праворуч», «пара». Діти мають обґрунтувати

свої судження, чому ці тварини становлять пару. Вони чимось

схожі або, навпаки, відрізняються? Чи можуть вони існувати по

одному?

4. Фізкультхвилинка.

Хлопчикам пропонується із двох мотузок побудувати вузьку

доріжку для дівчаток, а дівчаткам — широку для хлопчиків.

5. Гра «Стежка».

— Наші лісові гості вирішили прогулятися на галявинці.

Перед ними дві стежки: широка — для ведмедя й вовка, вузька —

для зайчика, білочки, їжачка. А от де яка, звірі не знають. Як їм

допомогти? (Варіанти відповідей.)

Вихователь пропонує дітям узяти дві смужки зеленого й си-

нього кольорів.

— Як перевірити, де широка смужка, а де вузька?

Якщо дітям важко обрати спосіб вимірювання, вихователь

пропонує прикласти зелену смужку до синьої.

— Якого кольору широка смужка? вузька?

— Якою підуть вовк і ведмідь? А якою — заєць, лисиця, біл-

ка? (Відповіді дітей.)

6. Підсумок заняття.

— З якою цифрою ви ознайомилися?

— Скільки вагонів тепер у нашому потязі?

 

Жовтень 2 тиждень

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 651. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Схема рефлекторной дуги условного слюноотделительного рефлекса При неоднократном сочетании действия предупреждающего сигнала и безусловного пищевого раздражителя формируются...

Уравнение волны. Уравнение плоской гармонической волны. Волновое уравнение. Уравнение сферической волны Уравнением упругой волны называют функцию , которая определяет смещение любой частицы среды с координатами относительно своего положения равновесия в произвольный момент времени t...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия