ЗАНЯТТЯ 1
Тема. Порівняння множин предметів. Орієнтування у просторі: над, під, за. Мета:формувати в дітей уміння виявляти й порівнювати власти- вості предметів, знаходити спільну властивість групи пред- метів; учити визначати місце розташування предметів; за- кріпити навички орієнтації в просторі; виховувати вміння чути й виконувати інструкції вихователя. Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, плакат із зображенням овочів, картинка дзвіночка; набір предметних картинок (транспорт, інструменти — по п’ять картинок); роздавальний: конверти з наборами картинок з будь-якої теми (наприклад, фрукти: яблуко, груша, слива; овочі: ци- буля, помідор, огірок), картки для вправи «Якої фігури не вистачає». Хід заняття 1. Психогімнастика*. 2. Гра «Збери листівки». На фланелеграфі прикріплений плакат із зображенням овочів. — Скажіть, що зображено на плакаті? — Скільки всього предметів? Назвіть їх одним словом. (Овочі.) — Плакат називається «Овочі». Чи правильно буде, якщо до- дати до цього плаката малюнок дзвіночка? Вихователь прикріплює поруч із малюнками овочів малюнок дзвіночка. Діти обговорюють дію вихователя й висловлюють свою думку. — У кожного з вас на столі лежать конверти. Дістаньте малюн- ки із конвертів, і розкладіть їх на дві групи. Дайте назву кожній. Вихователь надає індивідуальну допомогу за необхідності. 3. Фізкультхвилинка. Вихователь пропонує дітям показати рухи різних тварин. Гусениця — це обережна комаха. Вона пересувається по землі, гілкам, листочкам повільно й одразу завмирає, якщо лякаєть- ся. Кішка — дуже рухлива тварина. Вона вміє стрибати, лазити * Зразки проведення психогімнастик див. на с. 117. по деревах, грати з м’ячем, клубком ниток. Вона ступає зовсім безшумно, начебто крадеться. Коли кішка бачить мишку, вона завмирає. Птах уміє літати, ходити або стрибати по землі. Птах, який летить у повітрі, зупинитися не може. Помітивши небезпеку, він швидко змінює напрямок, завмерши на секунду. Діти імітують рухи тварин під музику. Коли музика затихає, діти завмирають і не рухаються до наступного сигналу. 4. Гра «Що змінилося?». Вихователь пропонує дітям підійти до фланелеграфа, на яко- му прикріплені п’ять картинок. — Розгляньте малюнки. Назвіть зображені предмети одним словом. Вихователь пропонує дітям закрити очі та прибирає одну кар- тинку. Діти, розплющивши очі, мають помітити і сказати, чого не стало. Можна ускладнити завдання, не прибираючи, а додаючи картинку із зображенням предмета з іншої групи. 5. Вправа на орієнтування у просторі. З а пропонуйте дітям запам’ятати, що знаходиться перед та за ними, потім заплющити очі й назвати ці предмети. Таку саму вправу можна виконати з орієнтуванням, використовуючи слова ліворуч—праворуч, внизу—вгорі. 6. Вправа «Якої фігури не вистачає». На столах у дітей картки (зразок див. у додатку на с. 123). Вихователь пропонує розглянути, як розкладені геометричні фі- гури в клітинках у першому ряді. — Назвіть фігури в першому ряді. Скільки їх? — Які фігури в другому ряді? — Яку фігуру необхідно додати? — Які фігури в третьому ряді? — Якої фігури бракує? Покладіть картку з відповідною фі- гурою. Завдання на другій картці діти виконують самостійно. Варто лише звернути їхню увагу на те, за якою ознакою відрізняються фігури. 7. Підсумок заняття. — Що вам найбільше сподобалося виконувати на занятті? — Які завдання були для вас легкими? важкими? — Розкажіть, які предмети в групі розташовані над шафою, під столом, біля шафи з іграшками, на підвіконні?
Вересень 2 тиждень
|