ЗАНЯТТЯ 6
Тема. Числа 1, 2. Овал. Мета:закріпити знання про числа 1, 2; учити порівнювати кіль- кість предметів, використовуючи слова більше, менше, стільки ж, більше на, менше на; вправляти в умінні вста- новлювати співвідношення між числом і цифрою; закріпи- ти уявлення про круг, овал; розвивати вміння аналізувати завдання; виховувати почуття взаємодопомоги. Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, два кошики із зображени- ми на них цифрами 1, 2; малюнок із зображенням мордоч- ки кошеняти (для вправи «Перетвори фігуру»); роздавальний: картки із зображеннями груші: на першій один листочок, на другій —два; мотузки червоного, жов- того кольорів, аркуш паперу, олівці, трафарет для вправи «Перетвори фігури». Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. Гра «Розклади груші». У грі закріплюється вміння зіставляти число і цифру. У кож- ної дитини на столі дві картки із зображенням груші: перша — з одним листочком, друга — з двома. На фланелеграфі два кошики із цифрами 1, 2. — Чим схожі груші? (Кольором, формою.) — Чим відрізняються? (Кількістю листочків.) — Подумайте, в кошик з якою цифрою необхідно покласти кожну з груш? Діти виконують завдання, пояснюючи свій вибір. 3. Порівняння овалу та круга. Гра «Мотузки». — Викладіть на столі з мотузки червоного кольору круг, а з мотузки жовтого кольору — овал. — Поясніть, чим фігури схожі, чим відрізняються. (Фігури не мають кутів, їх можна покотити. Круг котитиметься легко, а овал складніше, тому що він продовгуватий.) — Назвіть предмети овальної форми. 4. Фізкультхвилинка. Вихователь пропонує дітям розділитися на пари. Перша дити- на пальчиками в повітрі малює цифру, геометричну фігуру тощо, інша — відгадує. Потім діти міняються місцями. 5. Вправа «Перетвори фігури». Для виконання вправи знадобиться трафарет (зразок див. у до- датку на на с. 122). Вихователь показує малюнок. — Як художник «оживив» овал? (Намалював мордочку кошеняти.) — Прикладіть трафарет до аркуша та обведіть кілька овалів. «Оживіть» кожний, перетворивши його на будь-який предмет. 6. Підсумок заняття. — Які геометричні фігури ми сьогодні згадували? — Як утворюється чило 2? Жовтень 3 тиждень
|